×

Çaykur Rizespor’un yıldızı Altin Zeqiri’den Üstün Lig değerlendirmesi

Trendyol Üstün Lig’in 4. haftasında cumartesi saat 21.00’da Fatih Karagümrük ile alanında karşılaşacak olan Çaykur Rizespor, maç hazırlıklarına sürat kesmeden devam ediyor. Çaykur Didi Stadyumu’nda gerçekleşecek idman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çaykur Rizespor’un yeni transferi Altin Zeqiri, “Öncelikle hepimizin 30 Ağustos’u kutlu olsun. 9 puan üzerinden 4 puan aldık. Daha fazla puanda alabilirdik. Genç bir ekibiz. 4 puanın yeterli olduğunu düşünüyorum. Ben de ferdi manada elimden geldiği kadar katkı yaptım.

Daha çok puan almaya çalışacağız. Vedat Muric’le alakalı şunu söyleyebilirim. Kendisini şahsen tanımıyorum ancak çok büyük bir futbolcu. Bununla birlikte İlhan Palut hocamızla da alakalı da burada olmaktan çok memnunum. Onunla önemli gelişim sağlayacağımı düşünüyorum. Burada 3 haftadır yaptığımız idmanlar olsun, oynadığımız maçlar olsun çok büyük keyif alarak çalışıyoruz. Umarım bu türlü devam eder” diye konuştu.

“Şunu söyleyebilirim, çok sıkıntı bir lig”

Oynadığı ligin güç bir lig olduğunu belirten Zeqiri, “Bildiğiniz üzere çok güç bir maç olacak. Esasen bu ligde maçlar çok sıkıntı lakin biz bu maça da kazanmak için çıkacağız ve umarım 3 puanı alırız. Şunu söyleyebilirim, çok sıkıntı bir lig. Çok kaliteli bir lig. Büyük isimlerin bulunduğu bir lig olduğunu söyleyebilirim. Birinci 3 maçta ben bunu gördüm. Tempo biraz daha yüksek. Ferdî manada da âlâ olduğumu düşünüyorum. Önemli bir gelişim hissesi var. Daha âlâ performans sergilemek istiyorum. Son iki maçta 2 topum direkten döndü lakin inşallah bir dahaki maçta içeride olacak. Trabzon maçı öncesi hocamız buradan 3 puan ile ayrılacağımızı söylemişti. Biz de bunu başardık. Biz söylediklerini dikkate alıyoruz. Karagümrük maçına gelecek olursak bu vakte kadar kazanmamış olabiliriz lakin o ekibi da yenecek potansiyelimiz var. Umarım cuma günü kazanırız” sözlerini kullandı.

“Lige ve ülkeye alıştıkça da devamı gelecektir”

Kendini gün geçtikçe geliştireceğini söz eden Zeqiri, “Gelişeceğimi düşünüyorum. Daha güzelini yapabileceğimi düşünüyorum. Yapacağım da aslında. Bu hususta kendime çok güveniyorum. Lige ve ülkeye alıştıkça da devamı gelecektir. Arnavutça’da Altin isminin karşılığı altın değil. Rastgele bir manası da olduğunu zannetmiyorum. Özel bir manası yok” dedi.

Share this content:

Yorum gönder