×

Ankaragücü Lideri Faruk Koca’dan 113. yıl kutlama bildirisi

Temelleri 1910 yılında atılan başşehrin esaslı kulüplerinden MKE Ankaragücü, bu yıl 113’üncü yaşını kutluyor. Türk futbol tarihinde 1 çok deviren sarı-lacivertli kulübün lideri Faruk Koca, 113’üncü yıl kapsamında bir kutlama bildirisi yayınladı.
Faruk Koca, kutlama iletisinde şu sözlere yer verdi:

“Ankaragücü, hiçbir kulübün sahip olmadığı bir tarihe sahiptir. Bu tarih, yalnızca kulübümüzün değil; kurtuluş çabamızın kıymetli kıymetlerine dayanmaktadır. Ankaragücü İmalat-ı Harbiyedir, Şükrü Abbas’dır, Agah Orhan’dır. Tarihimizi satırlara döken Veli Necdet Arığ’dır. Ankaragücü aşkı ile deplasman dönüşü şehit olan Eren ve Mert’tir. Merhum İhtiyar Osman Amca’nın hüznü, Ankaragücü formasını birinci kere giyen evladımızın heyecanı ve mutluluğudur. 

İsmini satırlara sığdıramayacağımız milyonlardır. Gücünü ulu tarihinden alan İmalat-ı Harbiye bugün 113 yaşında. Ülkemizin bağımsızlık gayretinde yer alan kulübümüz, yakın tarihte de ülke sporuna çok sayıda örnek atlet yetiştirmiştir. MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün varlığı ülke sporunun gelişiminde kıymetli katkılar sağlamıştır, bundan sonra da sağlamaya devam edecektir. İşte bu nedenle, Ankaragücü’müze her zamankinden daha fazla sahip çıkma ve sarılma vaktidir. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak, asırlık çınar güçlenerek varlığını sürdürmeye devam edecektir. Bu vesileyle 113. yaşımızı kutluyor; kulübümüzün kurucularına, liderlerimize, yöneticilerimize, teknik takımlarımıza, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza hürmet, sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün ortamızda bulunmayan ebediyete intikal etmiş, kulübümüzde emeği olan isimlere de Allah’tan rahmet diliyorum.”

Share this content:

Yorum gönder