×

UEFA’dan Suudi Arabistan ve Şampiyonlar Ligi açıklaması! Ronaldo, Neymar, Benzema…

Bu dönem yaptıkları transferlere futbol dünyasına damga vuran Suudi Arabistan takımlarının Şampiyonlar Ligi’ne katılmak isteidkleri sav ediliyordu. Aleksander Ceferin, Suudi Arabistan gruplarının gelecek dönem Avrupa kupalarına katılabileceği dedikodularına son verdi. İşte ayrıntılar…

RONALDO ARABİSTAN KAPISINI AÇTI

Cristiano Ronaldo’nun devre ortasında Manchester United’dan Al-Nassr’a transfer olması, Avrupa’da forma giyen yıldız futbolcuların Arabistan’a bakış açısının değişmesine neden olmuştu. 

SÜPER STARLAR ARABİSTAN’DA

Ronaldo’nun akabinde Benzema, Neymar, Firmino üzere harika yıldızlar da Arabistan’ın yolunu tutmuş, Avrupa futboluna damga vuran birçok futbolcu da büyük bedellerle transfer edilmişti.

CEFERİN’DEN NET AÇIKLAMA

UEFA Lideri Aleksander Ceferin futbolun içinde bulunduğu durumu kıymetlendirdi ve bilhassa Suudi Arabistan liginin yükselişine ve Şampiyonlar Ligi’nin yeni dönemine değindi. Ceferin, Suudi Arabistan ligini birkaç yıl evvel birçok yıldızın da ilgisini çeken Çin ligine benzetti. Ceferin L’Equipe’e verdiği demeçte “Bu bir tehdit değil, benzeri bir yaklaşımı mesleklerinin sonundaki oyunculara çok para teklif ederek satın alan Çin’de de gördük. Çin futbolu gelişmedi ve sonrasında Dünya Kupası’na katılamadı.” dedi.

GELECEK DÖNEM ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE SUUDİ ARABİSTAN KADROSU OLACAK MI?

Son haftalarda, Suudi Arabistan kulüplerinin önümüzdeki dönemlerde Şampiyonlar Ligi’ne katılabileceğine dair söylentiler vardı, lakin Ceferin bu spekülasyonları yalanladı.

Ceferin, “Bir medya kuruluşu bize sormadan bu mevzu hakkında konuştu. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’ne yalnızca Avrupa kulüpleri katılabilir.”

ABD’DE TERTİP DÜZENLENECEK Mİ?

Ceferin, gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Şampiyonlar Ligi finali düzenlenmesi mümkünlüğü sorulduğunda da benzeri bir tavır sergiledi. “Sadece Avrupa federasyonları bir finale mesken sahipliği yapmak için başvurabilir.” tabirlerini kullandı.

Share this content:

Yorum gönder