×

UEFA Konferans Ligi kura çekimi ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda? Fenerbahçe ve Beşiktaş hangi torbada, olası rakipler kimler?

Temsilcilerimiz Fenerbahçe ile Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin akabinde Avrupa futbolunun kulüp seviyesindeki en değerli üçüncü tertibi UEFA Konferans Ligi’nde ismini kümelere yazdırdı. Kadıköy’de Twente’yi 5-1’le geçen İsmail Kartal idaresindeki Fenerbahçe, Hollanda’daki rövanşı da 1-0 kazandı. Dinamo Kiev’i 3-2 ve 1-0 mağlup etmeyi başaran Şenol Güneş’li Beşiktaş da kümelere kalmayı başardı. Artık gözler Patrick Kluivert’lı Adana Demirspor’da, devamında kura çekiminde. 

UEFA Konferans Ligi kura çekimi ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

UEFA Konferans Ligi’nde kümeler Grimaldi Forum’da çekilecek kurayla muhakkak olacak. Saat 15.30’da başlayacak Konferans Ligi kura çekimi EXXEN ve TV8,5’tan canlı yayınlanacak.

UEFA Konferans Ligi formatı nasıl, kaç küme var?

Avrupa Konferans Ligi’nde de gruplar, dörderli 8 kümede yer alacak. Birebir ülke grupları, tıpkı kümede bulunamayacak. Küme birincileri, isimlerini direkt son 16 çeşidine yazdıracak. Kümelerini ikinci sırada tamamlayan gruplar ise Avrupa Ligi’nin küme üçüncüleriyle Avrupa Konferans Ligi Play-Off’larında yer alarak son 16 çeşidine kalma gayreti verecek.

UEFA Konferans Ligi küme maçları ne vakit başlıyor?

İki turnuvada da küme maçları, 21 Eylül’de başlayıp 14 Aralık’ta sona erecek. Son olarak İspanya grubu Sevilla’nın müzesine götürdüğü Avrupa Ligi’nin finali, 22 Mayıs 2024’te İrlanda Cumhuriyeti’nin başşehri Dublin ile tıpkı ismi taşıyan statta oynanacak.

2024 UEFA Konferans Ligi finali ne vakit ve nerede oynanacak?

Geçen dönem İngiltere temsilcisi West Ham United’ın kazandığı Avrupa Konferans Ligi’nin final maçı ise 29 Mayıs 2024’te Yunanistan’ın başşehri Atina’da bulunan Ayasofya Stadı’nda yapılacak.

Share this content:

Yorum gönder