×

Şenol Güneş’li Beşiktaş uçuşa geçti! 23 maçlık seri…

Beşiktaş inanılmaz formda… O denli ki tam 10 oyuncusuna da ulusal davet geldi. Siyah-Beyazlı kulüp, ulusal gruplara giden futbolcular için bir bilgilendirme paylaştı. Açıklamada, “Futbol A Ekibimizden; Mert Günok, Onur Bulut ve Salih Uçan, UEFA EURO 2024 Elemeleri’nde 8 Eylül’de Ermenistan ve 12 Eylül’de özel maçta Japonya ile karşılaşacak A Ulusal Ekibimizin, Demir Ege Tıknaz ise Avrupa Şampiyonası elemelerinde İrlanda ve İtalya ile karşılaşacak U-21 Ulusal Ekibimizin aday takımlarına davet edildiler. Ulusal grup daveti alan yabancı futbolcularımız şöyle: Amir Hadziahmetovic (Bosna Hersek), Jackson Muleka (Demokratik Kongo Cumhuriyeti), Bakhtiyor Zaynutdinov (Kazakistan), Omar Colley (Gambiya), Milot Rashica (Kosova), Vincent Aboubakar (Kamerun)” denildi.

19 galibiyet, 4 beraberlik

Siyah-Beyazlılar’da teknik yönetici Şenol Güneş de saha kenarında uçuşa geçti! Kara Karal evvelki gün UEFA Konferans Ligi Play-Off rövanş maçında Dinamo Kiev’i 1-0 yenip kümelere kalmıştı. Kara Kartal, bu sonuçla Kupa 3’te kümelere geçiş hakkı kazanırken bu dönem Avrupa’da alınan 6 maçta 6 galibiyet göz kamaştırdı. Beşiktaş’ın resmi maçlardaki yenilmezlik serisi ise bu gayretle birlikte tam 23 maça çıktı. Teknik yönetici Şenol Güneş idaresinde büyük bir çıkışa imza atan Kara Kartal, 19 galibiyet ve 4 beraberlikle geçtiği bu dönemde en sonki yenilgisini 4 Şubat’ta Sivasspor karşısında 1-0’lık sonuçla almıştı. Grubun bu yükselişi, camiayı epey şad ederken teknik yönetici Şenol Güneş’e olan hürmet da her geçen gün artıyor.

‘Sinerjiye muhtaçlığımız var’

Başarılı hoca, Dinamo Kiev maçının akabinde yaptığı açıklamada, “Bu dönem başladığımız UEFA Konferans Ligi elemelerinden sonra kümelere katılmayı hak ettik. Geçmiş periyot oynadığımız maçların üstüne koyarak geldiğimizi düşünüyorum. Oyun olarak sonuç olarak hak ettiğimiz bir gün oldu. Taraftarlarımızla bütünleştik, oyuncular elinden gelen uğraşı gösterdiler. Verilen misyonları en uygun formda yapmaya çalıştılar. Rakibe oynama müsaadesi vermediğimiz vakitler içinde devamlı üstündük. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Taraftarımız başından itibaren dayanak oldu. Hem sahayı doldurdu hem de sinerjisini alana yansıttı. Pazar günü de buna muhtaçlığımız var, daha fazla muhtaçlığımız var. Zira grup fizikî bir yorgunluk geçirecek, bu olağandır. Zihinsel olarak da kazanmanın rehavetini bir an önce atmamız gerekiyor” dedi.

Share this content:

Yorum gönder