×

Galatasaray, Taygun Ndombele’yi transfer etti! Şampiyonlar kozu ve maliyeti…

Galatasaray, tam da UEFA’ya Şampiyonlar Ligi küme kademesi için verilecek olan oyuncu listesinin teslim edilmesine saatler kala, iki büyük transfer bombası patlattı.

Sarı-Kırmızılılar için bilhassa son birkaç gün son derece hareketli geçti. Avrupa’da transfer devrinin kapanmasıyla fırsat isimler üzerine ağırlaşan Galatasaray İdaresi, daha evvel listede yer alan, görüşmeler yapılan, fakat maliyetleri bir türlü istenen düzeylere gelmeyen oyuncularla tekrar temasa geçti. Bu doğrultuda tekrar birçok kulüple, oyuncu ve menajerle masaya oturuldu. Transferde kırılma noktası ise dün sabah oldu.

Havada hareketli saatler

İlk olarak sabahın erken saatlerinde Galatasaray’a ilişkin bir özel uçak, Fransa’ya yanlışsız yola çıktı. Paris’te yapılan ataklardan sonra, uçağa Sarı-Kırmızılı kulübün yetkilendirdiği iki menacer bindi ve rota bu sefer İngiltere’ye çevrildi. Londra’ya inen uçak artık Galatasaray’ın yeni transferlerini taşımaya hazırdı. Erden Timur’un şahsen yürüttüğü operasyonda, amaçtaki iki oyuncunun da formasını giydiği Tottenham Hotspur Kulübü’yle son pürüzler giderildi.

TFF’ye önden bildirdiler

Ekonomik koşulların, Galatasaray’ın istediği düzeye gelmesiyle birlikte, Tanguy Ndombele ve Davinson Sanchez isimleri için TFF’ye bir yazı gönderildi. Federasyon, Galatasaray’ın talebi üzerine iki oyuncu için kulüpsüz olarak lisans hazırladı. Böylelikle Galatasaray, aylardır uğraştığı orta saha transferini sonunda noktalamış oldu. Tottenham’ın 26 yaşındaki futbolcusu Ndombele, artık Galatasaray’daydı.

Opsiyonlu kiraladılar

İngiliz devinin 2019 yazında Lyon’dan tam 62 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Ndombele, geçen dönemi Napoli’de kiralık olarak geçirdi. Bu sezonki takım yapılanmasında ise düşünülmeyen Ndombele, Londra’da sıhhat denetiminden geçirildikten sonra kendisini Türkiye’ye getirecek olan uçağa bindi. Sarı-Kırmızılılar bu transferi satın alma opsiyonlu kiralama formülüyle gerçekleştirdi. Maaşının bir kısmını ise Tottenham karşılayacak.

Şampiyonlar Ligi kozu

Fransa Ulusal Takımı’nda da forma giyen Ndombele, Galatasaray’da artık Lucas Torreira’nın yeni partneri olacak. Güçlü fiziği, temposu ve ayaklarına olan hakimiyetiyle bilinen ve piyasa pahası 22 milyon Euro olarak gösterilen yıldız orta sahanın, Okan Buruk’un Şampiyonlar Ligi sahnesindeki değerli kozlarından biri olacağı kestirim ediliyor.

Share this content:

Yorum gönder