×

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’ten yabancı kuralı hakkında TFF’ye destek! Onana, Emirhan İlkhan, Rashica ve Chamberlain…

Siyah Beyazlı takımın hocası Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi Play-Off’unda birinci maçta 3-2 mağlup ettikleri Dinamo Kiev maçı öncesinde konuştu. Deneyimli hoca, TFF’nin yabancı kuralı konusundaki kararını alırken hem kendisini hem de ekipleri düşündüğünün altını çizdi. 

İşte Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in açıklamaları:

“Konferans Ligi’nde kümelere kalmak için ikinci maçı oynayacağız. Avantajlı bir skorla alana çıkıyoruz. Birinci maçtaki oyun birbirimizi tanımaya imkan verdi. Bütün hedefimiz tipi geçmek. Oyuncular da güzel çalıştı. Çalışmamızın karşılığını almak istiyoruz.

“Şu evrede mümkün olduğunca hazır oyuncularla devam etmek istiyoruz. Amartey ve Masuaku yok. O mevkiler için kahrımız olacak lakin daha evvel orada oynayan oyuncular var. Onlar da elinden gelen uğraşı gösterecektir. Vazife alacak tüm oyuncular elinden geleni yapacaktır.

“Dışımızda her şey konuşuluyor. Hepsine karşılık vermek istemiyorum. Onana transfer edilen bir oyuncu, bizim oyuncu. Alana çıktığında elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Şu anda gitmesi üzere bir durum yok.

“Müsabakaya hazırlanıyoruz şu anda. Bütün oyuncularımızın niyeti de o. Transfere vereceğim yanıtın bir manası olmayacak. O yüzden ben onlara girmek istemiyorum. Şu anda giden bir oyuncu yok. Gitmesi gereken bir oyuncu olduğu vakit söylüyoruz esasen.

“Kariyerlerine hiçbir söyleyemeyeceğimiz kadrolarında oynamayan oyuncular var. Rebic var, Chamberlain var. Rashica da geçen dönem oynadı ancak bu sene grup egzersizlerine katılmadı. Kadroyla birlikte olan oyuncular Onana ve Bakhtiyor da yeni yeni ahenk sağlamaya çalışıyor.

“Federasyon bu kararı alırken kadroları ve kendisini düşünerek almıştır. Alınan tüm kararlara uyarız. Yanlış olduğunda eleştiririz. Gerçek olduğunda takdir ederiz. Bizim isteğimizden çok bu karar federasyonun isteği ile ortaya çıktı. Şu anda olumlu olarak ortaya çıktı. Bütün ekiplerimiz tezli. O da hoş bir şey. 

“Transferleri şu anda konuşmak yanlışsız değil fakat Emirhan bedelli bir oyuncu. Beşiktaş’ın altyapısından yetişti. Gönül isterdi ki, buradan gitmesin, gitmişse geri dönsün. O denli bir duyum bana da geldi, ben de sordum gelmek istiyorsa kulüple konuşulsun. Kulüple konuşulduğunda buraya gelip kiralık olarak oynayıp gitmesi düşünülüyordu. Biz de kiralık oynayıp gitmesinin faydalı olmayacağını düşündük. Bize kiralık veren ekibe katkı olsun diye yapacaksan, onu yapmayı hakikat bulmam.

“Bakhtiyor yeni gelmişti. İdmanlı olduğu için fizikî bir düşünce yok lakin ahenk olarak kasveti olacaktır. Ancak oyuncu karakteri olarak güzel bir oyuncu. Özellikleri de var. Bize katkısı da olacaktır.

“Ghezzal geçen sene şanssızlık yaşadı. Bu sene başında da oldu. Âlâ çalışıyordu. Son anda küçük bir adale sakatlığı oldu. Daha sonra şanssız bir aile durumu oldu. Dün antrenmana katıldı, bugün de katılacak. Durumuna bakacağız ve değerlendireceğiz. Uzun vadede faydalı olacağını düşünüyorum.

“Lucescu bizi tanıyor. Bedelli ve deneyimli bir hoca. Kadro olarak Ukrayna Ulusal Kadrosu’nun iskeletini oluşturan bir grup. Âlâ bir grup. İki istikameti oynayan bir ekip. Artıları ve eksikleri var. Ciddiye alınacak güçlü bir rakip. Sıkıntı maç olacaktır. Orada da sıkıntı maçtı. Önemli, dikkatli, akıllı, kendisi oynayan bir kadro olarak alana çıkmalıyız. Taraftarımız da bize takviye verecek. Kazanarak çeşidi geçmek istiyoruz. Her şeyi güzel yapmamız gerekiyor. Sıradan bir grup olarak görmüyoruz.”

 

Share this content:

Yorum gönder