×

Galatasaray Lideri Dursun Özbek’ten Şampiyonlar Ligi kurası sonrası kıymetlendirme

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi kümelerindeki rakipleri muhakkak oldu. Monaco’da gerçekleşen kura çekimi ile rakipler netleşti.

Kura çekimi sonrası açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, öncelikle şu sözleri kullandı:

Burası şampiyonların arenası. Ülkelerin şampiyonları burada hepsi. Bir sefer Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’deki futbolseverlere Şampiyonlar Ligi’nin o efsane müziğini dinleteceğimiz için çok memnunuz. Hoş maçlar olacağına inanıyorum. UEFA’nın üzerindeki bir yıldız esasen İstanbul’dan çıkan bir yıldız olması hasebiyle burada Türkiye’yi gururla temsil ediyoruz. Futbolun bütün hoşluklarını burada gördük. Hasebiyle ben de önümüzdeki maçlarda Galatasaray’ın kendisine yakışır biçimde Türkiye’yi temsil edip en hoş sonuçları alacağından eminim. Hem Galatasaray’a hem de Türkiye’ye bu kura iyi olsun. Taraftarlarımızla 50 bin şahısla Rams Park’ta hoş maçlar oynayacağımızdan çok eminim.

Kura çekimi öncesi Paris Saint-Germain’i istediğini belirten Özbek; Bayern Münih, Manchester United, Kopenhag kümesine ait de “Hayal ettiğim kümelerden bir tanesi çıktı” tabirini kullandı.

Münih’teki maçı gurbetçi taraftarlarının takviyesiyle özel bir atmosferde oynayacaklarını belirten Özbek, “Özellikle Almanya’daki Bayern Münih maçını konutumuzda üzere oynayacağız. Alışılmış bu türlü büyük grupların da İstanbul’a gelmesi, Galatasaray ile kora kor, başa baş gayret etmeleri de farklı bir keyif. Galatasaraylı taraftarlar hazırlansınlar, bayraklarını da hazırlasınlar. Çok hoş maçlar olacak” dedi.

Gruba ait değerlendirmelerde bulunan bir öteki isim Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk ise savlı açıklamalarda bulundu:

A Kümesi. A nedir? Daima birincidir, öndedir. Değil mi? Uygun ekipler. Artık televizyona değil Rams Park’a gelin dünyanın en güzel kadrolarını izleyin. Aslında Galatasaray, Avrupa’nın en büyüğü olduğunu bundan evvel 2000 yılında hem UEFA’da hem Muhteşem Kupa’da gösterdi. Kümede Kopenhag var, UEFA Kupası’nı kaldırdığımız yer. Galatasaray, olması gerektiği yerde. Onun için keyfimiz pek yerinde. Eminiz ki Galatasaray, bu kümeden çıkacak.

 

Share this content:

Yorum gönder