×

Jayden Oosterwolde Twente maçı öncesi konuştu: Kendimize güveniyoruz

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Tipi rövanş maçında Hollanda takımı Twente ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Twente Stadı’nda oynanacak olan müsabakayı İtalyan hakem Fabio Maresca yönetecek. Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Jayden Oosterwolde, müsabaka öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Müsabakayı kıymetlendiren Hollandalı oyuncu, “Benim için özel bir maç olacak. Mesleğim burada başlamıştı. 5-1 kazanmamıza karşın değerli bir maç olacak. Burada da kazanmak istiyoruz. Kimi yanılgılarımız vardı, onları düzelttik” diye konuştu.

“BU DÖNEM SAHİDEN ÂLÂ HAZIRLANDIM”
Geçtiğimiz dönem adaptasyon süreci ve sakatlıklardan ötürü performansını yansıtamadığını belirten Oosterwolde, “Türkiye’ye birinci geldiğimde kültüre alışmak durumunda kalmıştım. Ufak sakatlıklar da yaşadım. Güç bir başlangıç oldu. Bu dönem nitekim düzgün hazırlandım. Hocamın da inancıyla birlikte güzel performans gösterdiğimi düşünüyorum. Bunu birebir biçimde devam ettirmeyi umut ediyorum” tabirlerini kullandı.  

“SOL BEKTE OYNAMAYI TERCİH EDERİM”
Son maçlarda sol stoper oynamasının hatırlatılması üzerine ise Jayden Oosterwolde, “Doğal olarak daha çok sol bekte oynamayı tercih ediyorum. İtalya’da bu formda oynadım. Twente’de savunmanın merkezinde ve orta alanda da oynamıştım. Hocam nerede muhtaçlık duyarsa orada oynarım. Tercihimi sorarsanız natürel ki sol bek oynamayı tercih ederim” halinde konuştu.
Oosterwolde, “İlk maçı 5-1 kazanmanıza karşın tipi kaybetme korkusu yaşıyor musunuz?” biçiminde gelen soruya ise “Kendimize güveniyoruz. Bütün maçlarımızı kazandık. Müsabakayı kazanacağımızı düşünüyorum. Bir tehlike olmadığını söyleyebilirim” diyerek yanıt verdi.

Share this content:

Yorum gönder