×

Şenol Güneş’ten sürpriz Onur Bulut tercihi

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Tipi’nde Beşiktaş deplasmanda 3-2 kazandığı maçın rövanşında alanında Dinamo Kiev’in konuk etti. Beşiktaş Stadyumu’nda saat 21.00’de başlayan müsabakada Portekiz Futbol Federasyonu’ndan Joao Pinheiro düdük çaldı. Pinheiro’nun yardımcılıklarını ise Bruno Jesus ve Luciano Maia üstlendi.

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, deplasmanda oynanan müsabakanın 11’inde 2 zarurî değişiklik yaparak grubunu alana sürdü. Deneyimli teknik adam, Romanya’da oynanan müsabakada sakatlanan Masuaku’nun yerine Onur Bulut’u sol beke çekip, sağ kanatta Rashica’yı görevlendirdi. Hafta içinde sakatlanan Amartey’in yerine ise Necip Uysal misyon yaptı. Kaleyi Mert Günok’a emanet eden Güneş, savunma dörtlüsünü; Rosier, Necip Uysal, Colley ve Onur Bulut’tan oluşturdu. Orta alanda Hadziahmetovic, Salih Uçan, Gedson üçlüsünü bozmayan deneyimli teknik adam, sağ kanatta Rashica, sol kanatta ise Muleka’yı alana sürdü. Güneş’in gol yollarındaki tercihi ise Aboubakar oldu.

Beşiktaş, Dinamo Kiev müsabakasına şu 11 ile çıktı: “Mert Günok – Rosier, Necip Uysal, Colley, Onur Bulut, Hadziahmetovic, Salih Uçan, Gedson, Rashica, Muleka, Aboubakar.”

RASHICA BİRİNCİ DEFA 11’DE

Beşiktaş’ın yeni dönem öncesinde takımına kattığı Milot Rashica, siyah-beyazlı formayla birinci kere Dinamo Kiev çabasında 11’de misyon aldı.

Beşiktaş’ta teknik yönetici Şenol Güneş, Masuaku’nun yokluğunda Onur Bulut’u sol beke çekip, sağ açıkta Milot Rashica’yı görevlendirdi. Kosovalı kanat oyuncusu birinci defa bir uğraşa 11’de başladı. Rashica, deplasmanda oynanan Dinamo Kiev ve Üstün Lig’de oynanan Pendikspor çabalarında sonradan oyuna dahil olmuştu.

ONUR BULUT BU KERE SOL BEKTE

Beşiktaş’ın Dinamo Kiev’i konuk ettiği müsabakada Onur Bulut, sol bekte vazife aldı. Orijin mevkii sağ bek olan Onur Bulut, ön eleme ve ligin birinci iki müsabakasında sağ açık olarak vazife almıştı. 29 yaşındaki ulusal futbolcu, Masuaku’nun yokluğunda ise bu kere sol bekte misyon yaptı.

LUCESCU’DAN BİREBİR 11

Dinamo Kiev Teknik Yönetici Mircea Lucescu ise birinci maçtaki 11’i bozmadı. Kaleyi Bushchan’a emanet eden deneyimli teknik adam, savunma dörtlüsünü; Tymchyk, Popov, Syrota, Dubinchak’tan oluşturdu. Savunmanın çabucak önünde Sydorchuk ve Shaparenko’yu alana süren Lucescu, sağ kanatta Karavaev, 10 numarada Buyalsky, sol kanatta ise Voloshyn’i görevlendirdi. Rumen teknik adamın gol yollarındaki tercihi ise Vanat oldu.

Dinamo Kiev’in 11’i şu formda: “Bushchan – Tymchyk, Popov, Syrota, Dubinchak,  Karavaev, Sydorchuk, Shaparenko, Voloshyn, Buyalsky, Vanat.”

Share this content:

Yorum gönder