×

Somaspor’dan ‘otobüse taşlı saldırı’ açıklaması

TFF 2’nci Lig Kırmızı Küme’de birinci hafta maçında deplasmanda Isparta 32 Spor’u 2-1 yenen Somaspor’da Basın Sözcüsü Suat Gündoğan, Somaspor taraftarını taşıyan otobüse taşlı atak olmasının akabinde açıklamalarda bulundu.

Maç sonu yaşanran hadiselerin kendilerini çok üzdüğünü belirten Gündoğan, “Misafir olarak gittiğimiz Isparta’da, Ispartaspor’un kıymetli yöneticileri bizleri çok hoş ağırladılar. Kendilerine teşekkürlerimizi ilettik, bu vesile ile bir defa daha teşekkür ederiz. 13 Mayıs 2014’te 301 madencimizi şehit verdik. Bu elim hadise ilçemizi ve tüm Türkiye’yi yasa boğdu. 2014 yılından beri maden kentinin çocukları olarak gittiğimiz her deplasmanda şehitlerimize hürmeten gördüğümüz, hürmet ve sevgiye layık olmaya uğraş ettik. Pazar akşamı oynadığımız maç sonrası bizleri derinden üzen tatsız olaylar yaşadık.
Birkaç kendini bilmez Ispartaspor taraftarının taşkınlıkları, hakaretleri, taraftarımızın bulunduğu otobüsü taşlamaları ve saldırgan tavırları spor ahlakını ve centilmenliğini derinden yaralamıştır. Bizler kanunları, ahlaki bedelleri görgü ve nezaketi önemseyen bir topluluğuz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 6222 sayılı sporda şiddet yasasının yalnızca bizim taraftarımıza uygulanmasını kabul etmiyoruz. Kırılan camlarımız, işittiğimiz galiz küfürler, hakaretler, maç esnasında üzerimize atılan çeşitli cisimler nedeniyle taraftarımız ismine 6222 sayılı yasanın uygulandığını acilen görmek istiyoruz. Bu olayın takipçisi olacağımızı bilhassa vurguluyor ve topluluğumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. 

Share this content:

Yorum gönder