×

Son dakika | Berkan Kutlu, Genoa’a transfer oldu! İşte Galatasaray’ın kazanacağı para…

Galatasaray’da transfer periyodu epey hareketli geçiyor. Sarı-Kırmızılı grup değerli yıldızları takımına katarken birtakım futbolcularda kadrodan ayrılıyor.

Galatasaraylı futbolcu Berkan Kutlu, İtalya Serie A grubu Genoa ile kontrat imzalamak için 09.35 uçağıyla İtalya’ya gitti.

25 yaşındaki orta saha bugün İtalya’da sıhhat denetiminden sonra resmi mukaveleyi imzalayacak.

İtalya Serie A takımı Genoa yaklaşık 1 ay evvel Galatasaray’a 5 milyon Euro satın alma opsiyonuyla teklif yapmıştı. O periyot teknik yönetici Okan Buruk müsaade vermediği için bu transfer gerçekleşmemişti.

Galatasaray ve Genoa’nın bugün transferi resmen açıklaması beklenirken İtalyan grubu bu transfer için Galatasaray’a satınalma opsiyonuyla 5 milyon Euro ödeyeceği belirtildi.

2021 yılında Alanyaspor’dan 4 milyon Euro’ya transfer edilen Berkan Kutlu’nun Galatasaray’la 2026 yılına kadar mukavelesi bulunuyordu.

İlk döneminde Galatasaray formasıyla 48 maça çıkan Berkan Kutlu 3 asist yapmıştı. Geçen dönem Şampiyonlukta katkısı olan 25 yaşındaki oyuncu iki Fenerbahçe derbisinde 90 dakika alanda kalmış ve güzel performans göstermişti.

Geçen dönem 24 maçta müddet alan Berkan 1 gol, 2 asist katkısı vermişti. Bu dönem da forma talihi bulan orta saha oyuncusu 8 müsabakada müddet almıştı.

MALİYETİ BELİRLİ OLDU

Genoa, Berkan Kutlu transferi için Galatasaray’a 250 bin Euro kiralama bedeli ödeyecek. Zarurî satın alma opsiyonuyla ulusal orta sahayı takımına katan İtalyan takımı, 30 Haziran 2026’ya kadar Sarı Kırmızılı gruba taksitler halinde 5 milyon Euro ödeyecek.

Share this content:

Yorum gönder