×

Beşiktaş’ın Konferans Ligi’ndeki rakiplerini tanıyalım: Kartal’a güçlü rakipler

Dün akşam Dinamo Kiev’i eleyerek Konferans Ligi’nde kümelere kalmayı başaran Beşiktaş, Club Brugge, Bodo-Glimt ve Lugano ile eşleşti. İşte Beşiktaş’ın rakipleri ve bilinmeyenleri…

CLUB BRUGGE

Belçika temsilcisi, UEFA Konferans Ligi’ne ikinci eleme çeşidinden başladı. Sırasıyla Aarhus, KA Akureyri ve Osasuna’yı elemeyi başardı.

Bu dönem ligde 4 maça çıkan Club Brugge, 3 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti.

Norveçli teknik adam Ronny Deila’nın çalıştırdığı Brugge’ün 135 milyon euro takım bedeli bulunuyor. Belçika temsilcisinin en kıymetli futbolcusu ise Danimarkalı Andreas Skov Olsen.

BODO/GLİMT

İkinci torbadan Beşiktaş’ın kümesine düşen Norveç temsilcisi, UEFA Konferans Ligi’ne direk küme etabından katılma hakkı kazandı.

Bu dönem Norveç Ligi’nde 19 maça çıkan Bodo/Glimt, 14 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgiyle ligin doruğunda yer alıyor.

Norveç takımını 54 yaşındaki Kjetil Knutsen yönetirken kadronun 30 milyon euro kıymeti bulunuyor. Galatasaray’da bir periyot forma giyen Omar Elabdellaoui de Bodo’da forma giyiyor.

LUGANO

İsviçre temsilcisi, Avrupa Ligi Play-Off uğraşında Gilloise’ye elenerek UEFA Konferans Ligi’nde kümelere katılma hakkı kazandı.

Bu dönem İsviçre Ligi’nde 4 maça çıkan Lugano, 3 galibiyet ve 1 yenilgi aldı. 24 milyon euro takım bedeli olan Lugano’yu İsviçreli teknik adam Mattia Croci-Torti yönetiyor.

Share this content:

Yorum gönder