×

Beşiktaş’tan Konferans Ligi eşleşmelerine birinci tepki! Final…

Beşiktaş UEFA Konferans Ligi’nde D Grubu’nda Club Brugge, Bodo/Glimt ve Lugano ile eşleşti. Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, kurayla ilgili açıklamalarda bulundu. Kocadağ, final oynamanın sıkıntı olmayacağını söz etii.

Emre Kocadağ’ın açıklamaları şöyle;

Dengeli bir kura olduğunu düşünüyorum. Yaptığımız desteklerle gün geçtikçe ivme kazanan bir grafiğimiz var. Gayemiz bu kulvarda final oynamak. Ekibimize, teknik takımımıza güveniyoruz. Topluluğumuzla el ele vererek gayemize ilerleyeceğiz diye düşünüyorum. Geçen yıllarda bu kupada final oynamış ekipler bizden uygun kadrolar değiller. Kalitemizi ortaya koyarsak, talihimiz da yaver giderse bu kupada final oynamak çok sıkıntı olmayacaktır. Ayasofya Stadı’nda bir Türk ekibinin final oynaması çok düzgün olur. Fenerbahçe’ye de muvaffakiyetler diliyorum. Umarım ülke puanı açısından kıymetli işler yapar ve hoş oyunlarla finale gerçek ilerleriz.

Aldığımız para cezalarıyla ilgili olarak federasyon yetkilileriyle konuştuk. Pendikspor maçında yaşadığımız hakem yanılgısı nedeniyle Merkez Hakem Kurulu’na müracaatta bulunmuştuk. Gelen karşılıkta hakem kusuru kabul edilmişti. Kabul edilen yanılgının lisana getirilmesi sonucunda aldığımız ceza adil değil. Açıklamalarımızda küçük düşürücü bir tutum yok. Yanılgı sonucu Beşiktaş’ın ceza çektiğini söz ettik. Yanılgıya sebep olanların ceza almadıklarını görüyoruz. Birtakım şeyleri söz etmek zorundayız. Para cezaları bizi konuşmaktan geri bırakmaz. Konuşma yapılmasını engellemenin yolu kusurların önüne geçmektir. Yanılgı olmazsa biz de konuşmayız.

Yaptığımız transferler ulusal ortadan sonra birinci on birde yer alacaklardır. Kalabalık bir takımımız var. Ekibe ve sonuca olumlu tesirleri olacak şimdi forma bahtı bulamamış oyuncularımız var. Transferde ince eleyip sık dokuyoruz. Takip ettiğimiz oyuncular var. Maddi olarak koşullarımıza uyan ve teknik takımımızın onay vereceği oyuncularla kadroya destek yapabiliriz.

Share this content:

Yorum gönder