×

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’dan futbolcularına uyarı! ‘Biz bunu biliyorduk’

Sarı-Lacivertli grup, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off birinci maçında kendi alanında 5-1 yendiği Twente’yi deplasmanda da 1-0 mağlup ederek ismini kümelere yazdırdı. Müsabakanın akabinde İsmail Kartal, alınan galibiyetten ötürü memnunken ileriye dönük de hayli temkinliydi.

Twente maçının akabinde konuşan Fenerbahçe’nin hocası İsmail Kartal’ın açıklamaları şu halde:

“Karşımızdaki kadro Twente; çok âlâ, çok organize, sert ve koşan bir kadro. Bunun evvel altını çizelim. Birinci devre bizi zorladılar, biz de buna müsaade ettik. Kendi işimizi bıraktık, rakiple uğraştık birinci yarıda. Her maç kazanacağız, her maç yeterli oynayacağız diye bir şey yok. Planımız tuttu bugün, kazandık. Oyuncularımı tebrik ettim. Birtakım maçları oyunu tutmak, birtakım maçları kazanmak için oynayacağız. Bu akşamki maç bu türlü bir maçtı. Biz 2.5 gün sonra çok değerli bir lig maçına çıkacağız. Birtakım oyuncuları dinlendirdik. Bizim planlarımız içinde de bu her vakit var olacak.”

Biz grup olarak oynayan, oynamayan herkes çok güzel çalışıyor, elinden geleni yapmaya uğraş ediyor. Birçok oyuncum oynamayı hak ediyor lakin oynatamıyorum diye çok üzülüyorum. King oynamayı hak etmişti, egzersizlerde gösterdi. Talih verdik, düzgün kıymetlendirdi. İsmail en çok oynayan, daima oynayan oyuncumuz. Her geçen gün gelişim içerisinde. 3 gün sonra bir maçım var, İsmail’den öteki 6 numaram var. Hem onu dinlendirerek hem de Djiku’yu oraya alarak oyunu tutmak istedik. İsmail’i hafta sonu oynayacağımız maça saklamak için bu türlü bir değişiklik yaptım.

“5 sarı kartlı oyuncum vardı birinci devrede ancak her sarı kartlı oyuncuyu çıkarırsak elde oyuncu kalmaz. Oyuncu da nasıl atak yapacağını, uğraşta nasıl davranması gerektiğini ben maçtan evvel anlattım. 11 kişi başlayıp 11 kişi bitireceğiz dedim. Rakip ekip hocası ne dedi, ‘Biz İstanbul’daki üzere 10 kişi değil, 11 kişi oynayacağız’ dedi. Bu bir bildiridir. Biz bu bildirileri almasını bilen antrenörleriz. Bunu oyuncularımıza anlattık. İkinci yarı denetimli, düzgün oynadık.”

İstanbul’da 5-1 kazandığımız bir maçın ikinci ayağını bu akşam oynadık. Rakibin bize karşı çok motive hazırlandığını, sert oynadılar ve taraftar dayanağını aldılar. Bizi provoke edeceklerini biliyorduk. Biz yalnızca oyunumuza konsantre olalım dedik oyuncularımıza. Birinci yarı gereksiz yere 5 tane sarı kart gördük, biz bunu istemiyoruz. Biz bu türlü bir şey olmasını varsayım etmiyorduk. Bunlara alışmalıyız. Bu tip maçları bundan sonra da oynayacağız. Olmaması gerekiyor. Teknik yönetici olarak kabul etmiyorum. İkinci yarıya daha sakin olmamız gerektiğini, gol yeyip atabiliriz lakin futbol oynayacağız dedik. Yaptığımız ataklarla denetimli oynamaya çalıştık. Kazandığımız için memnunuz. 6’da 6 yaparak ülke puanına katkı yaptık, kümelere namağlup bir halde kaldık. Avrupa’da üst üste 7 maç kazanan tek Türk ekibiyiz ve memnunuz.

 

 

Share this content:

Yorum gönder