×

Fenerbahçe’nin 5-1’lik galibiyeti Twente’yi çıldırtmış! Tansiyonu yükseltmeye çalıştılar…

Twente’nin hocası Oosting, maçtan evvelki basın toplantısında, “5-1’lik mağlubiyet sonrası rövanş bizim için onur sıkıntısı oldu” demişti. Dün Hollanda takımının oyuncuları, alanda birçok nahoşluk yaparak tansiyonu yükseltmeye çalıştı.

26. dakikada bir hava topu uğraşında Samuel’in kramponu çıktı. Hakem Maresca bu konumu devam ettirip çabucak akabinde diğer bir konumda Twente lehine faul verdi. Fenerbahçeli oyuncular buna itiraz ederken Sadilek, Samuel’in kramponunu alıp ileri fırlattı. Twenteli oyuncu akabinde bir sefer daha ayakkabıyı alıp sahanın dışına attı ve sarı kartı gördü. 38’de ise İrfan Can Eğribayat yerde topu denetim ettikten sonra Dean Rots üzerine gidip sert bir formda çarptı. Rakibin dizinin alnına gelmesi sonucu İrfan acı içinde yerde kaldı. Bir öteki konumda ise Becao, kendisine sert faul rakibine sonlanıp bedeniyle çarpınca sarı kart gördü. Twente’li oyuncuların tansiyonu yükseltme eforları biraz sonuç verdi, birinci yarıda 5 futbolcumuz sarı kart gördü.

‘İLK MAÇTAKİ SKORU GÖSTERDİM’

Gecenin başarılı isimlerinden İrfan Can Eğribayat, müsabaka sonu şunları söyledi:

Özellikle ülke puanı için çok değerli bir maçtı. Rakip taraftarlardan fazla oyuncular ortalığı karıştırmaya çalıştı. ‘Futbol olarak yenemedik, kırmızı kart çıkartabiliriz’ dediler herhalde. Yalnızca birinci maçtaki skoru gösterdim onlara. Çok şükür elimden geldiğince katkı vermeye çalışıyorum. Artık büsbütün lige, Ankaragücü maçına odaklandık. İnşallah kazanarak yolumuza devam ederiz.

YASAK BİLE DURDURAMADI

UEFA, bir evvelki çeşitte Maribor deplasmanında çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe taraftarına dış alandaki birinci maçta yasak getirmişti. Bu nedenle dünkü müsabakada Sarı-Lacivertliler için yer ayrılmadı ve bilet satılmadı. Buna karşın gurbetçiler, müsabakadan evvel maçın oynandığı De Grolsch Veste’nin önünde toplandı. Sarı-Lacivertliler, Fenerbahçe lehine tezahüratlar yaptı. Bu taraftarların kimileri stada da girdi ve tribündeki yerlerini aldı.

 

Share this content:

Yorum gönder