×

Galatasaray ile Manchester United ortasındaki transfer yarışını lider açıkladı! Rekabet erken başladı…

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ın rakipleri belirli oldu. Sarı-Kırmızılılar, küme maçları öncesi bir rakibiyle şimdiden karşı karşıya gelmiş durumda.

ASLAN’A KUVVETLİ GRUP

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde A Kümesi’nde gayret etmeye hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılılar’ın Monaco’daki kura çekimi sonucu belirli olan rakipleri ise Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag… Kuvvetli kümede çaba vermeye hazırlanan Galatasaray’da gözler orta saha transferine çevrilmiş durumda.

DURSUN ÖZBEK’TEN KURA YORUMU

Kura çekimi sonrası argümanlı açıklamalarda bulunan Galatasaray Lideri Dursun Özbek, “Burası şampiyonların arenası. Ülkelerin şampiyonları burada hepsi. Bir kere Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’deki futbolseverlere Şampiyonlar Ligi’nin o efsane müziğini dinleteceğimiz için çok memnunuz. Hoş maçlar olacağına inanıyorum. UEFA’nın üzerindeki bir yıldız esasen İstanbul’dan çıkan bir yıldız olması münasebetiyle burada Türkiye’yi gururla temsil ediyoruz. Futbolun bütün hoşluklarını burada gördük. Münasebetiyle ben de önümüzdeki maçlarda Galatasaray’ın kendisine yakışır biçimde Türkiye’yi temsil edip en hoş sonuçları alacağından eminim. Hem Galatasaray’a hem de Türkiye’ye bu kura güzel olsun. Taraftarlarımızla 50 bin şahısla Rams Park’ta hoş maçlar oynayacağımızdan çok eminim” tabirlerini kullandı.

Kura çekimi öncesi Paris Saint-Germain’i istediğini belirten Özbek; Bayern Münih, Manchester United, Kopenhag kümesine ait de “Hayal ettiğim kümelerden bir tanesi çıktı” dedi.

SOFYAN AMRABAT YARIŞI!

Galatasaray ve Manchester United, kümedeki rekabet başlamadan evvel transferde karşı karşıyalar. Orta alana üst seviye bir destek yapmayı hedefleyen Galatasaray, Fiorentina’nın Faslı yıldızı Sofyan Amrabat için devrede… Lakin Manchester United da Amrabat’ın peşini bırakmıyor. İki grup ortasındaki transfer yarışı İtalyan takımı tarafından da doğrulandı.

FIORENTINA LİDERİ AÇIKLADI

Fiorentina’nın sahibi ve lideri Rocco Commisso, Sofyan Amrabat’ın transfer durumuna ait açıklamalarda bulundu.

Hem Galatasaray’ın hem de Manchester United’ın ilgisini doğrulayan Commisso, şu tabirleri kullandı:

Amrabat’a şayet ayrılmak istiyorsa ona kolaylık sağlayacağımızı söyledik. Fakat kontratı devam ettiği için burada kalma ihtimali göz arkası edilemez. Manchester United mı Galatasaray mı? Birden fazla grup var. Görüşmeler sürüyor.

UNITED’DAN YENİ ATILIM HAZIRLIĞI

Fabrizio Romano, Sofyan Amrabat transferine ait son durumu paylaşırken Manchester United’ın Fiorentina ile tekrar bir görüşme gerçekleştirmeye hazırlandığını belirtti. Faslı yıldız için 30 milyon Euro’luk bir teklif sunduğu tezi gündeme gelen Fulham’ın şu anda yarışda olmadığını açıklarken Amrabat’ın haziran ayının sonundan bu yana United’a katılmak istediğini ve United ihtimali netleşene kadar diğer bir kulübe açık kapı bırakmayacağını aktardı.

 

Share this content:

Yorum gönder