×

İngiliz ve Almanlardan kura yorumu: Ne kadar güçlü olduklarını biliyoruz

Şampiyonlar Ligi’nde gayret eden temsilcimiz Galatasaray’ın da yer aldığı kura çekimi dün akşam saatlerinde gerçekleştirildi.

Kura çekimine dördüncü torbadan katılan sarı – kırmızılılar, Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag ile A Kümesi’nde yer alıyor.

ALMANLARIN KURA YORUMU

Bayern Münih’te lider Jan-Christian Dreesen, teknik yönetici Thomas Tuchel ve futbolcular, Şampiyonlar Ligi kura çekimi sonrası konuştu. İşte açıklamalar…

‘GALATASARAY’IN NE KADAR GÜÇLÜ OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Bayern Münih Lideri Jan Christian Dreesen, kura ile ilgili yorum yaparken Galatasaray’dan da bahsetti.

“Hepimiz futbolun bu en büyük maçlarını dört gözle bekliyoruz. Kulüp futbolundaki en üst düzey bu ve o denli de kalacak. Bu turnuvada daima üst seviye kadrolar ve ilgi cazibeli bir kümemiz oldu. Manchester United, Avrupa futbolunun en büyük kulüplerinden biri ve kendileriyle tarihî rekabetimiz var. Kopenhag ve Galatasaray elemelerden geldi ancak biz onların ne kadar güçlü olduklarını biliyoruz. 2020’de Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduktan sonra 3 kez çeyrek finalde elendik. Bu dönem daha da ileriye gitmek en büyük dileğimiz fakat öncelikle bu kümeden çıkmamız gerekiyor.”

‘SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ’

Bayern Münih Teknik Yöneticisi Thomas Tuchel de kura çekimini bu sözlerle kıymetlendirdi: “Şampiyonlar Ligi’nde her rakip, büyük bir coşkuyla ve büyük bir özveriyle gayret eder. Manchester United, Kopenhag ve Galatasaray hem oyuncuları hem de taraftarları ile son derece âlâ rakipler. Şampiyonlar Ligi maçlarının başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

‘HEYECAN VERİCİ OYUNCULARA SAHİP’

THOMAS MULLER: “Şampiyonlar Ligi tekrar başlayacağı için memnunuz. İtibarlı maçlar ve en güzel kentlerden üç kulüp bizi bekliyor. Manchester United, dünya futbolunda bir güç merkezi. Erik cilt Hag da Bayern altyapısından teknik yöneticilik yaptı. Kopenhag ve Galatasaray da heyecan verici oyunculara sahip. Bu cins maçlar, pastanın üstündeki krema gibidir!”

KINGSLEY COMAN: “Şampiyonlar Ligi sonunda tekrar başlıyor. Tekrar oynamak için sabırsızlanıyoruz. Bence kümeden çıkmak için talihimiz son derecek yüksek, bu açıdan çok hoş bir küme. Şahsî olarak, üç rakip stadyumun hiçbirinde oynamadım. Bu yüzden seyahatları ve yeni tecrübeleri sahiden dört gözle bekliyorum.”

KONRAD LAIMER: “Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih forması giymeyi, oynamayı ve özel atmosferi dört gözle bekliyorum. Kura çekimi son derece heyecan vericiydi. Manchester United, Kopenhag ve Galatasaray’a karşı hiç oynamadım. Şimdiden sabırsızlanıyorum ve kümeden çıkacağımıza inanıyorum.”

İNGİLİZLERİN GÖZÜ KORKTU

A Kümesi, İngiliz basınının da birinci gündem unsuru durumundaydı. Daily Star’da yer alan haberde, 1999 yılında Bayern Münih ile oynanan Şampiyonlar Ligi finali hatırlatılırken, Türkiye’de Galatasaray ile oynayacakları maçın mümkün atmosferinden bahsettiler. Ayırca, “Manchester United, kabus üzere bir kurayla karşı karşıya kaldı” sözlerine yer verildi.

Telegraph ise, Manchester United’ın eski oyuncusu Wilfried Zaha ile Şampiyonlar Ligi’nde karşı karşıya geleceği ayrıntısına yer verdi.

Share this content:

Yorum gönder