×

İsmail Kartal: Kümeden çıkıp, gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz

Fenerbahçe, UEFA  Avrupa Konferans Ligi Play-Off Tipi’nde 5-1 kazandığı birinci maçın rövanşında Twente’yi deplasmanda 1-0 mağlup ederek ismini kümelere yazdırdı. Sarı-lacivertli grubun teknik yöneticisi İsmail Kartal, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Birinci yarının çok sert geçtiğini ve rakibinin oyuncularını provoke ettiğini söyleyen Kartal, “Rakibin bize karşı çok motive hazırlandığını, kimi oyuncularıyla bizim oyuncularımızı provoke edeceklerini biliyorduk. Biz yalnızca oyunumuza konsantre olmalıyız, diyerek oyuncularımızla konuşmuştuk. Birinci yarıda gereksiz yere 5 sarı kart gördük. Biz bunları istemiyoruz. Bunlara alışmalıyız. Bu türlü maçları bundan sonra da oynayacağız. Bunları bir teknik yönetici olarak kabul etmiyoruz. Devre ortasında daha sakin olmamız gerektiğini ve futbol oynamaya geldiğimizi konuştuk. Yaptığımız ataklarla oyunun denetimini kimi periyotlar elimize geçirdik. Denetimli oynamaya çalıştık. Kazandığımız için memnunuz. 6’da 6 yaparak ülke puanına katkı yaptığımız için memnunum. Geçen dönemden 1 maç, bu dönem da 6 maç olmak üzere Avrupa’da üst üste 7 maç kazanan birinci Türk kadrosu olduk. Oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

“BUNDAN SONRA DA BİRTAKIM MAÇLARIMIZI TUTMAK, KİMİ MAÇLARIMIZI KAZANMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ”
Twente’nin birinci yarıda baskılı oynadığını tabir eden Kartal, oyun planlarıyla ilgili olarak ise “Twente, güzel ve organize bir grup. Bunun altını çizmemiz gerekiyor. Burada bizi zorladılar. Birinci devre biz de buna müsaade ettik. Rakiple uğraşmaya başladığımız için birinci yarıda istediğimiz oyunu oynayamadık. Her maç atak edeceğiz diye bir planımız yok. Bu maç, oyunu denetim altında tutup atabiliyorsak gol atmayı düşündük. Atamıyorsak da tipi geçme üzerine planımızı yaptık. Planımız tuttu. Bundan sonra da kimi maçlarımızı tutmak, birtakım maçlarımızı kazanmak için oynayacağız. Biz 2.5 gün sonra kıymetli bir lig maçına çıkacağız. Birtakım oyuncularımızı dinlendirdik” biçiminde konuştu.

“BU AKŞAM KING, OYNAMAYI HAK ETMİŞTİ”
İkinci yarının başında oyuna giren Joshua King ile 83’üncü dakikada yerini Djiku’ya bırakan İsmail Yüksek ile ilgili gelen bir soruya ise İsmail Kartal şöyle karşılık verdi:
“Oynayan ya da oynamayan bütün oyuncular çok düzgün çalışıyor. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Birçok oyuncum, oynamayı hak etmesine  rağmen onları oynatamadığım için çok üzülüyorum. Bu akşam King, oynamayı hak etmişti. İdmanlarda bunu gösteriyordu. Kendisine baht verdim ve o da güzel kıymetlendirdi. İsmail, grupta en çok oynayan oyuncularımızdan. Kendisi her geçen gün gelişim içerisinde. Ligde oynayacağımız maçta onun bölgesinde kullanacağım diğer oyuncum yok. Hem onu dinlendirmek hem de Djiku’yu oyuna alarak orayı biraz daha tutmak istedik.”

“FENERBAHÇE OLARAK KÜMELERDEN ÇIKIP GİDEBİLDİĞİMİZ YERE KADAR GİTMEK İSTİYORUZ”
Yarın gerçekleştirilecek olan kura çekimi öncesinde niyetlerini paylaşan deneyimli teknik adam, “Yarın kura çekiminden sonra bu netleşecek. Yarın kim çıkarsa çıksın, Fenerbahçe olarak kümelerden çıkıp gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. İnşallah kümeden da başkan olarak çıkarsak şubat ayını boş geçip Konferans Ligi’nde son 16’ya kalmış olacağız. İnşallah bunu gerçekleştirebiliriz” diyerek kelamlarını noktaladı.

Share this content:

Yorum gönder