×

Patrick Kluivert: Kaybetmek acı bir tat bırakabiliyor

Adana Demirspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-off Çeşidi rövanş maçında Belçika takımı Genk’e penaltılarda 5-4 mağlup oldu. Maç sonu basın toplantısında konuşan Y. Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Patrick Kluivert, müsabakanın çok fantastik geçtiğini belirterek, “Sonuçtan ötürü üzgün olduğumu söylemeliyim. Maçın birinci 30 dakikasını domine eden taraf bizdik ve golü de bulduk. Hem seyirciler için çok hoş bir maç oldu hem de git gelli bir maç oldu. Kaybetmek acı bir tat bırakabiliyor lakin şunu da söylemek lazım, grubumuz sonuna kadar gayret verdi. Sonunda penaltılarda yenilmek acı bir tat bırakıyor. Artık hem Türkiye ligine hem de Türkiye Kupası’na odaklanacağız. Bir sonra ki maçımız Hatayspor’a karşı olacak. Bütün gücümüzü toplayıp o maça çıkacağız ve sonrasında orta olacak. Ortadan sonrada en düzgün halde devam edeceğiz” tabirlerini kullandı.

“Penaltılarda istediğimiz sonucu alamadık”

Adana Demirspor kadrosunun oyuncularında bir kondisyon sorunu olmadığını aktaran Kluivert, “Kondisyonla ilgili sorun olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar uzun müddetli oyunlarda bu türlü şeyler olabiliyor. Yalnızca biz değil, rakip ekipteki futbolcuların da yoruldukları, kramp geçirdikleri vakitler oldu. Lakin bu mazeret değil. Maçın sonunda 1-0 galip gelen taraf bizdik fakat penaltılarda istediğimiz sonucu alamadık” diye konuştu.

“Gerektiği yerde en uygun futbolcuları alana süreceğiz”

Nani ve Dorukhan’ı beklenmeyen sakatlıklar yüzünden oyuna alamadığını kaydeden Hollandalı teknik adam, daha sonra şunları söyledi:

“Bugüne kadar onları bütün maçlarda kullandık. Bu maçta ise artı seçeneklerimde vardı ve bu biçimde karar verdim. Beklediğimizin dışında sakatlıklar oluşunca mecburen 2 değişiklik yaptık. Hem kalecimizi hem de Semih’i değiştirdik. Bu değişiklikleri yapmasaydık o öteki değişiklikleri yapabilirdik. Takım yapılanmasında değişiklik olup olmayacağını vakit gösterecek. 2 kulvarda devam edeceğiz. Gerektiği yerde en uygun futbolcuları alana süreceğiz.”

Genk Teknik Yöneticisi Wouter Vrancken ise Adana Demirspor’u tebrik ederek sıcak havanın herkesi etkilediğini, galibiyeti aldıkları içinse keyifli olduklarını söyledi.

 

Share this content:

Yorum gönder