×

Erling Haaland’dan çok özel röportaj: Beni en çok zorlayan…

Türkiye’den Fanatik’in üyesi olduğu ESM’in de üyelerinin oy kullandığı UEFA yılın en düzgünleri ödüllerinde Erling Haaland, yılın en âlâ erkek futbolcusu oldu. Monaco’daki tertip sonunda Haaland’la, ESM’e özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Oylama sonucunda Haaland 353, rakipleri Lionel Messi 227 ve kadro arkadaşı Kevin De Bruyne 225 oy aldılar

Henüz 22 yaşında olan ve rekorları altüst eden Norveçli süperstar şunları söyledi:

Gol atabilme yeteneğim, sanırım çocukluğumdan geliyor. Futbol maçlarını izlediğimde ve gol kutlamalarını gördüğümde kendi kendime, ‘Bunu ben de yaşamak isterim’ diyordum.

‘En kıymetli nedeni çok çalışmam’

“Ayrıca forvet olduktan sonra gol atmak benim için doğal bir durum haline geldi. Fakat bunun olmasının en kıymetli nedeni, çok çalışmam, oyunun ve her şeyi daha yeterli anlamamla ilgili. Manchester City’de ise beni en çok zorlayan Pep Guardiola olmuş olabilir (Gülerek). Çok talepkar bir teknik adam. City benden evvel bir forvetle oynamıyordu. Benim için kusursuz bir meydan okuma oldu ve herkese, City’nin bir forvetle daha âlâ olduğunu gösterme bahtı yakaladım.”

‘Çok âlâ iş çıkartıyorlar’

“Elbette birtakım beşerler, ‘Haaland yanlış kulübü seçti, bunu başarabilecek mi?’ diye konuşmaya başladılar. Benim hedefim tüm bu tenkitlerin yanlış olduğunu kanıtlamaktı ve samimi olmak gerekirse, bunu başardığımı düşünüyorum. Kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Yalnızca 22 yaşındayım ve daha fazla gelişebilirim. Pep ve teknik takım, her manada çok uygun iş çıkartıyorlar. Oyunuma farklı şeyler katmaya devam edeceğim.”

‘Açıkçası bu mümkün değil’

“Geçen dönem City ile üçleme yaptık. Lakin bunu ülkem Norveç’le başarmam çok sıkıntı. Açıkçası dürüst olmam gerekirse bu mümkün değil. Elbette Ulusal Takım’la bir şeyler başarmak istiyorum. Umarım bu olur. Avrupa Şampiyonası ya da Dünya Kupası finallerinde oynayabilmek, benim için büyük bir gaye. Bunun için elimden geleni yapacağım.”

FANATİK ÖZEL | Davet Davran

 

Share this content:

Yorum gönder