×

Galatasaray ve Fenerbahçe’ye transfer şoku! 3 ay yok…

Avrupa’da transfer devrinin kapanmasının akabinde Üstün Lig devlerinin daha hareketli bir devir geçirmesi beklenirken hem Galatasaray hem de Fenerbahçe’nin istediği yıldız isimden makus bir haber geldi.

ARDA TURAN GALATASARAY İÇİN DEVREYE GİRDİ

Galatasaray’da orta saha için gündeme gelen son isim Saul Niguez oldu. İspanya’nın esaslı kulüplerinden Atletico Madrid’de vazife yapan yıldız futbolcu, eski günlerinden uzak kaldı. 28 yaşındaki orta sahanın, 3 yıllık kontratı kalmasına karşın gruptaki rolü eskisi kadar kıymetli değil.

Forma bahtını da uygunca yitiren Niguez için Galatasaray bir fırsat transferi kollamaya çalışıyor. Şu anda Eyüpspor’un teknik yöneticiliğini yapan ve Niguez’in eski kadro arkadaşı olan Arda Turan’ın da İspanyol oyuncuyla görüşme yaptığı öğrenildi.

ALİ KOÇ’TAN TRANSFER SÖZLERİ

Fenerbahçe Lideri Ali Koç transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, 6 numara konusunda da açıklama yaptı. Lider Ali Koç, “Bir 6 numara eksiğimiz var. Önümüzdeki 2 gün içerisinde bitirebilirsek Avrupa’ya yazdırırız, bitiremezsek de bir 15 günümüz var.” sözlerini kullandı.

HEM GALATASARAY HEM DE FENERBAHÇE İSTİYORDU

Bu dönem transferde birçok defa birebir oyuncunun peşine düşen ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe, Arsenal’de forma giyen Thomas Partey transferinde de karşı karşıya geldi. İki dev de yıldız oyuncuyu takımına katmak istiyordu.

İngiliz basınında yer alan haberlere nazaran, 30 yaşındaki Gana oyuncu sakatlığı sebebiyle üç ay alanlardan uzak kalacak. Bu gelişmenin akabinde Galatasaray ve Fenerbahçe’nin listedeki alternatif isimlere yönelmesi bekleniyor.

Share this content:

Yorum gönder