×

Galatasaray’da gözler iki yıldız isme çevrildi! Orta saha transferinde çember daralıyor…

Galatasaray’ın bu sezonki en değerli eksiği ve 8 numaradaki açık oldu. Bilhassa bu bölgeye beklenen desteğin bir türlü gelmemesi de Sarı-Kırmızılı futbolseverleri bir oldukça heyecanlandırdı. Yaz devrinin başından beri birçok isim listeye girdi. Transfer döneminde son düzlüğe girilirken de çember uygunca daraldı.

Marco Verratti ismi geçse de hem Arapların devreye girmesi hem de yüksek maliyet, İtalyan oyuncunun Sarı-Kırmızılı formayı giyme ihtimalini neredeyse sıfıra indirdi.

Sonrasında ise İngiltere Premier Lig’de Tottenham’da misyon yapan Tanguy Ndombele için harekete geçildi. Fransız basını, yıldız oyuncu için Aslan’ın kıymetli bir uzaklık katettiğini öne sürse de hala resmi bir açıklama gelmedi.

ESKİ GÜNLERİNDEN UZAK KALDI

Yaşanan gelişmeler doğrultusunda listeye son giren isim Saul Niguez oldu. İspanya’nın esaslı kulüplerinden Atletico Madrid’de vazife yapan yıldız futbolcu, eski günlerinden uzak kaldı. 28 yaşındaki orta sahanın, 3 yıllık mukavelesi kalmasına karşın gruptaki rolü eskisi kadar kıymetli değil.

ARDA TURAN DA DEVREDE!

Forma bahtını da uygunca yitiren Niguez için Galatasaray bir fırsat transferi kollamaya çalışıyor. Şu anda Eyüpspor’un teknik yöneticiliğini yapan ve Niguez’in eski kadro arkadaşı olan Arda Turan’ın da İspanyol oyuncuyla görüşme yaptığı öğrenildi.

Oyuncu cephesi ikna edilmiş üzere gözükse de Atletico’nun nasıl bir karar vereceği merak konusu.

Share this content:

Yorum gönder