×

İşte Manchester United’daki birinci Türk futbolcu: Altay Bayındır!

Fenerbahçe, dünya devlerine futbolcu yollamaya devam ediyor. Bu transfer devrinde birinci bomba, Arda Güler’in Real Madrid’e imza atması olmuştu. Dün ise Altay Bayındır’ın Manchester United’a transferi resmen açıklandı. Kırmızı Şeytanlar, Fenerbahçe’ye bonservis bedeli olarak 5 milyon Euro ödeyecek, sonraki yüzde 20 hisse verecek. Sarı-Lacivertliler ayrıyeten satış bedelinin 10 milyon Euro’yu geçmesi halinde 1 milyon Euro daha hisse alacak.

‘ÇOK AZ OYUNCU YAPAR’

Transferin resmiyet kazanmasının akabinde Sarı-Lacivertliler, Altay Bayındır’a duygusal bir biçimde veda etti. Kulüpten yayınlanan bildiride, “Yolun açık olsun Fenerbahçe’nin evladı Altay Bayındır. 21 yaşında merhaba dediğin Çubuklu ile bugün bir kıssayı geride bırakıyorsun. Sıkıntı günler yaşadın, tahminen çok üzüldün, çok üzüldük fakat Sarı-Lacivert’e inanmaktan hiç vazgeçmedin. Mutluluğun mutluluğumuz olacak. Yolun açık, talihin bol olsun” denildi. Lider Ali Koç ise, “Altay, gelen teklifleri kaybetme riskini alarak Fenerbahçe ile kontrat uzattı. Allah’a çok şükür Fenerbahçe oldu. Çok şükür dilek ettiğimiz yere gitti. Çok az oyuncu bunu yapar. Başkanlığım bittikten sonra testiyi taşıyan ile kıranları anlatırım. Altay’ın yaptıklarını da anlatacağım. Bu küçük bir veda. İnşallah orada kalıcı olur” sözlerini kullandı.

‘SABIRSIZLANIYORUM’

Bir dünya devine giderek Türk futbolunun en kıymetli transferlerinden birine imza atan Altay Bayındır ise şunları söyledi: 

Manchester United’a katılmak ve bu inanılmaz kulübü temsil eden birinci Türk oyuncu olmak büyük bir onur. Muvaffakiyete dair bir tutkum var ve bu özel oyuncu kümesinin amaçlarımıza ulaşmasına yardımcı olmak için her şeyimi vereceğim. Bu türlü deneyimli bir kaleci grubuyla çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz. Her birimiz, istendiğinde performans göstermeye hazır olması için birbirimizi destekleyeceğiz ve her gün yüksek standartlar ortaya koyacağız.

ERIK CİLT HAG: TAKIMDA OLACAK

Hollandalı menajer, başarılı kalecinin imza merasiminde şahsen yer aldı. Cilt Hag, sonrasında yaptığı açıklamada, “Onu takip ediyorduk. Ağır bir halde gözlemledik. Sonunda Manchester United’a ve İngiliz futboluna uyacak yetenekleri olduğuna karar verdik. Onu transfer ettiğimiz için çok memnunum. Burada çok daha gelişeceğine güveniyorum” sözlerini kullandı. Başarılı çalıştırıcı, Altay’ın yarın Premier Lig’deki Arsenal maçında takımda olacağını da açıkladı.

 

Share this content:

Yorum gönder