×

Trabzonspor’da Nenad Bjelica’nın bildirisi alınmış

Nenad Bjelica, Galatasaray maçının akabinde Rizespor karşısında da mağlubiyet gelince basın toplantısında sert konuşmuştu. Hırvat teknik adam, oyuncularına bildiri göndererek, “Takım ruhuna katkı sağlamak istemeyen kim olursa olsun bizimle bir arada olmayacak. Transferlerle birlikte hiçbir formanın gaanti olmayacağı bir ekip oluşturacağız. Bu kulüpten daha büyük hiçbir isim yok. Tahminen ortamızda olan arkadaşlarımız kulüpten daha büyük olduğunu düşünebilir ancak katiyetle bu türlü bir şey yok. Hiç kimse Trabzonspor’dan büyük değil” sözlerini kullanmıştı.

Önemli eksiklere karşın…

Bjelica’nın bu sert çıkışı büyük ses getirdi. Lakin öğrencileri de iletisi aldı. Fırtına, dün Kasımpaşa deplasmanında Trezeguet, Kourbelis ve Eren Elmalı üzere değerli eksikleri olmasına karşın çok tesirli bir futbol sergileyerek farka koştu ve iki maçlık mağlubiyet serisine son verdi.

Birlikte girdiler, 26 saniyede attılar

Bjelica, ikinci yarıda peş peşe değişiklikler yaptı. Göktan Gürpüz ve Fountas alana adım attıklarında dakikalar 81.08’i gösteriyordu. Değişiklik sonrası oyun başladı, Trabzonspor atağa kalktı. Dakikalar 81.34’ü gösterirken Fountas ceza alanı içine mükemmel bir orta pası gönderdi, Göktan birebir hoşlukta tek vuruşla topu ağlara gönderdi. Böylelikle Fountas&Göktan ikilisi, oyuna girdiklerinden 26 saniye sonra yaptıkları iş birliğiyle golü getirmiş oldu.

Mehmet Can kendini gösterdi

Schalke’de transfer edilen genç sağ bek, Rizespor maçında sonradan oyuna girip performansıyla büyük beğeni toplamıştı. Bjelica, Eren’in sakatlığı sonrası Larsen’i sol beke çekti, Kasımpaşa karşısında Mehmet Can Aydın 11’de maça başladı. 21 yaşındaki oyuncu, yeniden sahanın en güzellerinden olmayı başardı. 90 dakika misyon yapan gurbetçi futbolcu, 14 ikili çabanın 9’unu kazandı, 5 hava topu gayretinin 4’ünde başarılı oldu, 2 top kaptı ve 2 atak uzaklaştırdı.

‘Enis’ler gösteri yaptı

3-2 kaybedilen Rize maçıda Enis Bardhi assit yapmış, Enis Destan gol atmıştı. Dün genç forvet Destan, birinci kere 11’de alana çıktı. Bardhi de sol kanatta misyon yaptı. Trabzonspor’un iki Enis’i, Kasımpaşa galibiyetinde yıldız üzere parladı. Enis Destan müsabakadaki birinci golü kaydetti. Bardhi ise birbirinden hoş iki harike vuruşla kaleci Gianniotis’i çaresiz bıraktı. Teknik yönetici Bjelica, genç forveti Destan’ı 63. dakikada kenara aldı. Enis böylelikle maçta çektiği tek şutu golle sonuçlandırmış oldu. Bardhi ise 82 dakika oyuda kalırken, 10 ikili çabanın 3’ü kazandı, yüzde 81.5 pas isabet oranıyla oynadı ve 2 kusursuz golle geceyi tamamladı.

Share this content:

Yorum gönder