×

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk: Transfer çalışmalarımız devam ediyor

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, 3-0 kazandıkları Gaziantep FK maçının akabinde yaptığı açıklamada, “Oyun olarak da, disiplin olarak da konsantrasyon olarak da uygun günümüzdeydik” dedi. Buruk, transferin son günlerine gerçek çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Galatasaray, Trendyol Harika Lig’in 4. haftasında deplasmanda karşılaştığı Gaziantep Futbol Kulübü’nü 3-0 mağlup etti. Bu maçın akabinde Galatasaray puanını 7’ye yükseltirken, Gaziantep FK ise 4. maçında 4. yenilgisini aldı. Karşılaşmanın akabinde Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Maç bizim açımızdan hoş bir biçimde bitti”
Deplasmanda net bir skorla galip geldikleri için memnun olduklarını söyleyen Buruk, “Geçen yıl buraya sarsıntı nedeniyle gelememiştik. Tekrardan geçmiş olsun ve başsağlığı iletilerimi ve dileklerimi iletmek istiyorum. Rakip bugün 3’lü savunma başladı sonra savunmada 5’liye döndüler. Maç içerisinde de farklı dizilişler denediler. Biz de bilhassa top bizdeyken yanlışsız işler yaptık. Maç içerisindeki hareketliliğimizle birlikte konumlara girdik. Erken gol bulduk, maçın çabucak başında da bir golümüz sayılmadı. Golden sonra da durumlarımız vardı. Birinci yarım saat rakibimize çok fazla konum vermedik. Birinci yarının sonuna gerçek rakip kalemize daha çok gelmeye çalıştı. İkinci yarıda da bilhassa 2. golden sonra maçı bitirebileceğimiz düşünüyorduk. Gerçekten o denli oldu ve ikinci golü, sonrasında da üçüncü golü bulduk. Maç bizim açımızdan hoş bir formda bitti. Oyun olarak da, disiplin olarak da konsantrasyon olarak da uygun günümüzdeydik. Oyuncularımızı bu manada kutluyorum. Her geçen gün bir ortada oynadıkça grubun gelişimi, fizikî, taktiksel ve birbirine alışma durumu artıyor. Bugün genel olarak baktığımızda oynayan, giren, çıkan yani her oyuncu düzgün bir performans gösterdi. Bundan sonraki haftalarda Gaziantep kadrosuna muvaffakiyetler diliyorum” tabirlerini kullandı.

“Yeni transferler için çalışmalarımız devam ediyor”
Transfer çalışmaları ve ekipten ayırılması beklenen oyuncularla ilgili soruya da karşılık veren Okan Buruk, “Oliveira’nın iki gün evvel kasığında ağrı oldu. Dün zorlamaya gerek olmadığını konuştuk ve o yüzden buraya getirmedik. Transfer konusunda idaremiz her türlü çabayı veriyor. Bilhassa Avrupa’da transferin kapanması ve yüksek fiyatlar bekleme nedenlerimizden biriydi. Şampiyonlar Ligi’ne katılarak değerli bir bütçe elde ettik. Bu bütçeyi de kullanma bahtımız oldu. Her şey planlı gidiyor. Geçen yılki takımımızı koruduk, bu sene de kıymetli transferler yaptık. Son günlerde de bu manada yeni transferler için çalışmalarımız devam ediyor. Düzgün bir ekibiz, çok fazla uygun oyuncumuz var ve tekrar katkı verecek oyuncularla hem Avrupa’da hem ligde en uygun çabayı vereceğiz” diye konuştu.

Share this content:

Yorum gönder