×

Galatasaray’da kritik zirve! Dursun Özbek ve Erden Timur görüşmesi ortaya çıktı

Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm süratiyle devam ederken kritik tepe yapıldı. Sarı-Kırmızılı grup, yıldız futbolcuları takımına katmak için önceliklerini net bir halde belirledi. İşte husus madde tüm ayrıntılar haberimizde…

1 – Buruk’la son görüşme…

Özbek ve Timur, kritik tepe için birinci olarak teknik yönetici Okan Buruk ile bir görüşme gerçekleştirdi. Başarılı hocanın, Şampiyonlar Ligi’nde takım bildirim tarihine kadar yani yarına kadar istediği isimlerin listesi alındı. Sarı-Kırmızılı idare, atılacak son adımları belirledi ve Devler Ligi takımı için rota belirlendi.

2 – Panik yok

Galatasaray, geçtiğimiz yaz transfer periyodunda de son gün flaş isimleri takımına kattı. Mauro Icardi’nin yanı sıra Milot Rashica, Juan Mata, Mathias Ross ve Yusuf Demir, tam 1.5 saat içinde SarıKırmızılı formayı giydi. Kelam konusu 5 oyuncudan Icardi, grubun şimdiden efsaneleri ortasına girerken, Rashica kazanılan şampiyonlukta hisse sahibi oldu, Mata pek katkı veremese de gruptaki değerli isimlerin başında geldi. Geçen seneyi baz alan idare, tekrar benzeri bir biçimde bombaları patlatabilir. Yani fırsat transferi için son saatler beklenecek.

3 – Yabancı sorunu çözülecek

Cim Bom’un mevcut takımında 16 yabancı oyuncu var. Fakat Üstün Lig’deki kural nedeniyle bir kadro A takımında en fazla 14 yabancı asıllı isim bulundurabilir. Bu doğrultuda Midtsjö ile yollar ayrılacak. Luyindama’nın da kontratı büyük bir ihtimalle feshedilecek. Öteki gelecek yabancılara yer açmak için de gerektiği takdirde mukaveleler askıya alınacak.

4 – Takım korunacak

Yaz başından beri Victor Nelsson’u en çok isteyen kulüplerden bir tanesi Sevilla. İspanyol takımı, transferin son gününde yeni bir teklif yapmış lakin bu teklif Aslan tarafından reddedilmişti. Ayrıyeten Cim Bom’da teknik yönetici Okan Buruk’a, kemik takımın korunacağı garantisi verildi. Yani Sarı-Kırmızılılar’da transferler ana kesimler elden çıkarılmadan gerçekleşecek.

METİN KARABAŞ / FANATİK ÖZEL

Share this content:

Yorum gönder