×

Gaziantep FK’dan Muhteşem Lig’e berbat başlangıç!

Trendyol Üstün Ligi’nin 4. haftasında Galatasaray’ı konuk eden Gaziantep Futbol Kulübü, alandan 3-0’lık yenilgiyle ayrıldı. Gaziantep grubu, aldığı bu sonuçla Harika Lig’in birinci 4 haftasını da yenilgiyle kapatarak 5 dönemdir çaba ettiği Üstün Lig’de en makûs dönem başlangıcını yaptı.

Gaziantep FK Harika Lig’deki birinci dönemine süratli başlamıştı

Süper Lig’de birinci 2019-2020 döneminde uğraş eden Gaziantep FK, o dönemin birinci maçında 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgiyle 7 puan toplamış ve rakip filelere 8 gol gönderirken, kalesinde ise 9 gol görmüştü. Gaziantep FK ligdeki birinci dönemine 5-0’lık Fenerbahçe yenilgisi ile başlamış ve daha sonrasında Gençlerbirliği’ni 4-1, Beşiktaş’ı ise 3-2 mağlup etmiş, Sivasspor ile de 1-1 berabere kalmıştı.

İkinci döneminde birinci 4 maçında 3 puan

Kırmızı-siyahlılar Üstün Lig’deki ikinci dönemi olan 2020-2021 dönemine ise 3 beraberlik ve 1 yenilgiyle başlayarak birinci 4 haftayı 3 puanla kapatmıştı. Gaziantep grubu ikinci dönemindeki birinci 4 maçlık dönemde rakip filelere 6 gol atarken, kalesinde ise 8 gole pürüz olamamıştı. Gaziantep FK, ikinci dönemin birinci maçında Galatasaray’a 3-1 mağlup olduktan sonra Karagümrük (2-2), Göztepe (2-2) ve Trabzonspor (1-1) berabere kalmıştı.

Gaziantep FK, üçüncü dönemin birinci maçında 4 puan aldı

Gaziantep Futbol Kulübü, Üstün Lig’deki üçüncü dönemi olan 2021-2022 dönemin birinci 4 maçında alandan 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgiyle ayrıldı. Gaziantep takımı bu 4 haftalık dönemde Fatih Karagümrük (3-2) ve Yeni Malatyaspor’a (2-0) mağlup olmuş, Beşiktaş (0-0) ile berabere kalmış ve Antalyaspor’u da (2-0) mağlup etmişti.

Geçen döneme fırtına üzere başladı

Gaziantep FK, ligdeki dördüncü dönemine olan 2022-2023 dönemine ise adeta fırtına üzere başladı. Gaziantep takımı geçen dönemin birinci 4 haftasında Ankaragücü (1-0), Hatayspor (2-1) ve Antalyaspor’u (5-2) mağlup etmiş, Sivasspor (1-1) ile berabere kalarak 10 puan toplamıştı. Gaziantep takımı, geçen dönemin ikinci yarısında Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan kentin de etkilenmesi sonucu ligden çekilmiş ve 2022-2023 dönemin ikinci yarısında maçlara çıkmamıştı.

Gaziantep FK en makûs lig başlangıcını yaptı

Yaşanan sarsıntı felaketinin akabinde toparlanmakta zahmet çeken Gaziantep Futbol Kulübü’ndeki olumsuz hava Harika Lig’deki 5. dönemi olan 2023-2024 dönemin birinci 4 haftasında kendisini net bir formda gösterdi. Gaziantep grubu, artık gediklisi olarak kabul edildiği Harika Lig’de tarihinin en makus başlangıcını yaptı. Lige kuvvetli Fenerbahçe deplasmanında başlayan ve daha müsabakanın 23. dakikasında Maxim’in kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan kırmızı-siyahlılar, dönemin birinci maçında alandan 2-1 mağlup ayrıldı. Erdal Güneş’in öğrencileri, ligin 2. haftasında ise konuk ettiği Sivasspor’a 3-1, 3. haftaki Konyaspor deplasmanından 2-0 ve 4. hafta Gaziantep Kalyon Stadı’nda oynanan Galatasaray maçından da 3-0’lık skorlarla mağlup ayrıldı. Bu sonuçlarla ligde birinci 4 maçta 4 yenilgi yaşayan Gaziantep FK, puan tablosunda ise son sırada yer aldı.

Erdal Güneş: “Takımı bir türlü olaya adapte edemiyoruz”

Galatasaray maçının akabinde açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erdal Güneş’in “Takımı bir türlü olaya adapte edemiyoruz” halindeki açıklamaları ise sarsıntı felaketinin akabinde toparlanmakta zahmet çeken kırmızı-siyahlı kadronun yaşadığı sıkıntı durumu bir kere daha gözler önüne serdi.

Share this content:

Yorum gönder