×

Pınar Karşıyaka, külfetli tabloyu bir bir temizliyor

Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yeni döneme yeniden tezli girmeye hazırlanan Karşıyaka’da 12 Ağustos’taki inanılmaz kongrede misyonu devralan idare kulübün önündeki külfetli tabloyu bir bir temizliyor. FIBA’da katılaşmış eski yabancı oyuncuların alacakları, mevcut takıma olan borçlar ve cari hesaplar için 50 milyon TL civarında ödeme yapması gereken Karşıyaka idaresi kısa müddet içinde üst üste ataklar yapıp şubeyi düze çıkarıyor.

Takımda kalan oyuncular ve teknik heyete geçen dönem mayıs ve haziran aylarından sarkan maaşlarını ödeyen idare, eylül ayı içinde öbür borçları da temizleyecek.

FIBA’ya mutlaklaşmış 800 bin Dolar civarındaki transfer yasağı borcunu bu hafta çözerek ekibin oyunculara lisans çıkarıp Avrupa’da uğraş etmesinin önünü açacak Karşıyaka idaresi, futboldan sonra basketbolda da transferlere başladı. Pivot konumuna NBA patentli Vernon Carey Jr’ı alan Karşıyaka’nın kısa forvet transferi için de Euroleague’de forma giyen yıldız bir basketbolcuyla anlaştığı öğrenildi.

Yönetim transferi önümüzdeki günlerde açıklayacak. Avrupa’da bu dönem muvaffakiyet isteyen yeşil-kırmızılı idare birinci defa 7’nci yabancı transferi için de teknik heyete onay verdi, kurmaylar arayışa geçti.

Antrenör Ufuk Sarıca ve takımının yüzü arka arda adımlarla gülerken, Karşıyaka, haftaya Antalya’ya özel turnuvaya gidecek. (DHA)

Share this content:

Yorum gönder