×

Manchester United’da Onana’dan Altay Bayındır’a büyük müjde!

Manchester United’ın as kalecisi Onana, aldığı karar sonrasında Altay Bayındır’a adeta müjde verdi. Kamerunlu kaleci, yaptığı açıklamanın akabinde kararını bildirdi ve Altay’a as kaleci olması için gün doğdu. Ayrıntılar haberimizde…

Kamerunlu kaleci, The Indomitable Lions’ın İsviçre’ye karşı turnuva açılışında oynadıktan sonra Sırbistan karşısında birinci 11’den çıkarıldı ve akabinde 26 yaşındaki kaleci kamptan ayrıldı ve daha sonra Ulusal gruptan emekli olduğunu açıkladı.

Milli gruba geri döndü

Onana’nın Kamerun Ulusal Grubu’na geri döneceğine yönelik yaptığı açıklaması şu halde:

“Hayatta olduğu üzere futbol dünyasında da değerli seçimler yapılmasını gerektiren belirleyici anlar ortaya çıkıyor. Son aylarda, bu durumun damgasını vurduğu denemelerle karşı karşıya kaldım. Adaletsizlik ve manipülasyon… Lakin, memleketim Kamerun’a olan sarsılmaz sevgim ve bağlılığım hâlâ sürüyor.

Ülkemi temsil etme arzum gençliğimden bu yana hiç azalmadı ve bu hasret, kimliğimin ayrılmaz bir modülü olmaya devam ediyor. Hiçbir şey ve hiç kimse bu inancımı sarsamaz. Milletimin davetine sarsılmaz bir muhakkak karşılık veriyorum, geri dönüşün yalnızca bir şey olmadığının bilincindeyim. Hayalimi onurlandırmak ve tıpkı vakitte parlamaya kararlı bir ulusal grubu hak eden Kamerunluların beklentilerine ve dayanağına cevap vermek istiyorum.  Manipülasyon, palavralar ve gücün berbata kullanılması karşısında ideallerime sadık kalmayı ve bir ülkeyi gururla temsil etmeyi seçiyorum. Bu bizim içten bağlılığımızı hak ediyor. Artık birlik olmanın, ortak güzelliğimiz için ahenk içinde çalışmanın vaktidir Kamerun!

“Herkes için daha yeterli bir Kamerun inşa etmek için canla başla çalışan hükümeti selamlamak istiyorum. Niyetlerim, takviyelerinden ötürü sonsuz teşekkürlerimi sunduğum ve tekrar görmeyi sabırsızlıkla beklediğim Kamerun halkıyla birlikte… Her şeyin şaşmaz yargıcı olan vakit, eninde sonunda bizi aydınlatacak ve hareketlerimizin doğruluğunu ortaya çıkaracaktır. Kamerun’a olan bağlılığım sarsılmazdır ve onun gelişmesinde üzerime düşeni yapmaya kararlıyım.”

Altay Bayındır’a müjde!

Onana’nın bu açıklaması, Fenerbahçe’den Manchester United’a transfer olan Altay Bayındır’a da müjde üzere gelecek. Altay, Onana’nın Kamerun Ulusal Grubu’na dönüşüyle Afrika Kupası’na da gideceği göz önüne alındığında, onun yokluğunda Kırmızı Şeytanlar’ın as kalecisi olacak.

Kamerun, Burundi’ye karşı oynayacağı maçı kazanıp turnuvaya katılmaya hak kazanırsa, Afrika Uluslar Kupası’nın başlayacağı Ocak ayında Onana, Manchester United’ın dört Premier Lig maçını kaçıracak ve Altay Bayındır, Kamerunlu eldivenin yokluğunda kaleyi devralacak.

Share this content:

Yorum gönder