×

Tolunay Kafkas: Oyun anlayışından en ufak formda taviz vermedik

Ankaragücü, Trendyol Muhteşem Lig’in 4. haftasında konutunda karşılaştığı Fenerbahçe’ye 1-0 yenildi. MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Aslında biz atsak maçı biz kazanabilirdik” diyen Kafkas, “Takımın oyun anlayışından en ufak halde taviz vermedik. Ankaragücü ne oynuyorsa bundan sonra da onu oynamaya devam edecek. Seyir zevki yüksek bir maç seyrettirdiğimize inanıyorum. Daha sıkı çalışacağız. Önümüzdeki haftalarda istediğimiz, hedeflediğimiz yerlere hakikat tırmanacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“Elimizdeki yabancı oyuncuları göndermeden alma imkanımız yok üzere duruyor”

Eksik gördüğü bölgeler olup, olmadığını sorulması üzerine ise Tolunay Kafkas, “Elimizde yabancı oyuncu sayısı var. Onları göndermeden alma imkanımız çok yok üzere duruyor lakin illa bir mevki soruyorsanız bir tane ön libero istiyorum” diye yanıt verdi.

“Ali Sowe’da form düşüklüğü görmüyorum”

MKE Ankaragücü santrforu Ali Sowe’un performansını da kıymetlendiren Kafkas, “Ben form düşüklüğü görmüyorum. Futbol hayat üzere bir sonuç işi fakat oynanan oyunun karşılığı bu olmamalı. Öykü ve masal anlatmayı hiç sevmiyorum. İki puanımız var, gerçek olan bu. Bunun üzerinden konuşmamız lazım” tabirlerini kullandı.

Öte yandan Tolunay Kafkas, oyuncularının çok bedelli olduğunu vurgulayarak, “Düzelecekler, güzel olacaklar. Demek ki daha âlâ çalıştıracağım” biçiminde konuştu.

Share this content:

Yorum gönder