×

VAR monitörü çalışmadı, kararını telefon ile verdi! Futbolcular çılgına döndü

Portekiz Premier Lig’in 4. haftasında Porto ile Arouca karşı karşıya geldi. Karşılaşma 1-1’lik skorla sona erdi. Oynanan maça hakem Miguel Nogueira’nın telefon üzerinden verdiği karar damga vurdu.

MÜSABAKAYA AĞIR İLGİ

Oynanan müsabakaya mesken sahibi grup Porto’nun taraftarları ağır ilgi gösterdi. 46.516 futbolsever, maçı stattan takip etti.

1 PUANLA ALANDAN AYRILDILAR

Estadio Do Dragoa Stadyumu’nda oynanan maç 1-1’lik skorla sona erdi. Konut sahibi Porto’nun tek golü 90+19’da Evanilson’dan gelirken, Arouca’nun golü ise 84’te Gonzalez’den geldi. Bu sonuçla her iki kadro da hanesine 1’er puan yazdırdı.

VAR MERKEZİ İLE İRTİBAT KURAMADI

Karşılaşmanın 90. dakikasında değişik bir olay yaşandı. Hakem Miguel Nogueira, Porto lehine penaltı vermesinden sonra VAR monitörüne çağrıldı. Durumu izlemek için saha kenarına gelen deneyimli hakem, teknik bir yanılgı nedeniyle VAR merkeziyle irtibat kuramadı.

CEP TELEFONU İLE KONUŞTU

Uzun bir gecikmenin akabinde sorun çözülmesi ve hakeme yetkili kişi tarafından bir cep telefonu verildi. Bu esnada Porto ekibi yan hakem ile tartıştı ve ağır itirazlarda bulundu. Hakem VAR merkezi ile konuştuktan sonra penaltı kararını geri çekti ve oyun devam etti. Bu esnada 22 dakika oyun durdu.

MAÇ SONU AĞIR REAKSİYON

Porto grubu, skoru eşitleyen golü atmasına karşın verilmeyen penaltı durumu için hakeme maç sonunda ağır itirazlarda bulundu. Öte yandan hakemin konumu izlemeden karar vermesi toplumsal medyada büyük bir reaksiyona yol açtı.

Share this content:

Yorum gönder