×

Beşiktaş, Manchester United’ın stoperi Bailly’i transfer etti! Resmen açıklandı

Transfer çalışmalarına devam eden Siyah-Beyazlı grup, stoper için 3 yıldızdan birisini gözüne kestirmişti. Beşiktaş, takımını güçlendirmek için 3 yıldız stoperden birisini takımına katmanın planlarını yaparken tam da bu noktada Premier Lig devi Manchester United’ın stoperi Bailly’i transfer ettiğini açıkladı. Ayrıntılar haberimizde…

Görüşmeler sürüyordu

Transfer devrinin sonuna yaklaşırken Beşiktaş da takımını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyordu. Önceliği savunma sınırına veren Kara Kartal’da Nino, Eric Bailly ve David Luiz isimleri listenin başını çekmişti. Siyah-Beyazlılar’ın, stoper çizgisi için bu üç isimden birini her an yeni stoperi olarak açıklama ihtimali epeyce yüksek görünüyordu. Görüşmeler son evreye geldi. Brezilya gruplarından Fluminense forması giyen Nino, ön planda olsa da 7 milyon Euro’luk çıkış unsuru transferi zora sokuyordu. Kelam konusu fiyatın tek seferde ödenmesi zaruriliği, 26 yaşındaki futbolcunun Siyah-Beyazlı formayı giymesinin önündeki en büyük engeldi ve Beşiktaş rotayı İngiltere’ye çevirdi.

 

Luiz’e olumlu karşılık verilmişti

Tüm kurallar göze alındığında deneyimli teknik adamın transferine sıcak baktığı oyuncu David Luiz. Şenol Güneş, evvelki akşam Sivasspor çabasından sonra Lider Ahmet Işık Çebi ve yöneticilerle yaptığı toplantıda, Brezilya gruplarından Flamengo forması giyen 36 yaşındaki deneyimli stoperden bu dönem faydalanabileceğini, lakin 1 dönemlik mutabakat yapılması gerektiğini ve maliyetin uygun sayılara çekilmesi halinde transfere onay verebileceğini iletmişti.

Beşiktaş, Premier Lig devinin stoperini kaptı

Manchester United’da top koşturan Fildişi Kıyısı futbolcu Eric Bailly’nin de 13 Ocak 2024’te başlayacak ve 11 Şubat 2024’te sona erecek Afrika Uluslar Kupası’na davet edilme ihtimali, Şenol Güneş’in bu transfere soru işaretiyle bakmasına sebep oluyordu. Ganalı Amartey ve Gambiyalı Colley’in akabinde Bailly’nin de transfer edilmesi ve bu oyuncuların Afrika Uluslar Kupası’na gitmesi, Güneş’i savunma kurgusu konusunda epey zora sokacak üzere görünüyordu. Fakat, tüm bu haberlerin üzerine Beşiktaş, Manchester United2ın stoperi Bailly’i takımına kattığını resmen açıkladı.

İşte Beşiktaş’ın Bailly açıklaması:

Beşiktaş’a Beğenilen Geldin Eric Bailly Kulübümüz, Fildişili defans oyuncusu Eric Bailly’nin kesin transferi konusunda Manchester United ile muahedeye varmıştır. Kulübümüze değerli hizmetlerde bulunacağına inandığımız Eric Bailly’e ulu formamızla üstün muvaffakiyetler diler, kamuoyunun bilgisine hürmetlerimizle sunarız.

Share this content:

Yorum gönder