×

Fenerbahçe’de İsmail Kartal’ı kasvet sardı!

Tüm dünyada kulüp futboluna Ulusal maçlar nedeniyle orta verildi. Futbolcular, Ulusal vazife için ülkelerine dağıldı. Fenerbahçe, Ulusal Takımlar’a en fazla futbolcu gönderen kadrolardan biri oldu. Mert Müldür, İsmail, İ.Kahveci, Cengiz ve Umut Nayir, A Ulusal Grup için ter dökecek. Bartuğ Elmaz, Ümit Ulusal Kadro takımında yer alacak. Bu oyuncuların dışında Livakovic (Hırvatistan), Fayed (Mısır), Zajc (Slovenya), Szymanski (Polonya), Tadic (Sırbistan), Dzeko (Bosna Hersek), Batshuayi (Belçika) ve Djiku da (Gana) ülkelerine gitti. Sarı-Lacivertliler böylelikle Ulusal misyon için tam 14 futbolcusunu göndermiş oldu.

13 transferin 9’u yabancı

Milli ortaya UEFA Konferans Ligi’nde kümelere kalarak ve Harika Lig’de tepede oturarak giren Fenerbahçe’de teknik yönetici İsmail Kartal’ı ise ufak bir kasvet sardı. Sarı-Lacivertliler, şu ana kadar 13 yeni transfer yaptı. Bunların 9’u yabancı futbolcuydu. İsmail Kartal’ı artık güç bir karar bekliyor.

İlk isim Fayed olacak üzere…

Kurallar gereği Üstün Lig’de 14 yabancı oyuncunun lisansı çıkarılabiliyor. Sarı-Lacivertliler’de bu sayı şu anda 17. İsmail Kartal, Lincoln’un ocak ayına kadar lisansının askıya alınacağını söylemişti. Tekrar de 2 ismin daha dışarıda kalması koşul. Bu oyunculardan birincisinin, Mısırlı genç stoper Omar Fayed olması yüksek ihtimal. Öteki oyuncu için favori Luan Peres olarak görülüyor. Öte yandan mukavelesini yenilemeyen Crespo ile her ne kadar Twente maçında yaptırdığı penaltıyla kredisi artsa da King de bu bahisteki adaylar ortasında yer alıyor.

Bruma sürprizi olmuştu

2 yabancının dışarıda kalmasıyla 14 sayısına ulaşılacak. Lakin Fenerbahçe çok istediği orta saha transferini yapması durumunda, eldeki oyunculardan 1 isimden daha vazgeçilmesi gerekecek. Sarı-Lacivertliler geçtiğimiz dönem bu hususta büyük bir zahmet yaşamış, yeni transfer olmasına karşın Bruma’nın lisansı dönemin birinci yarısında askıya alınmış, ikinci yarısında ise Braga’ya kiralanmıştı.

İşte Fenerbahçe’nin yabancıları

Dominik Livakovic, Alexander Djiku, Rodrigo Becao, Luan Peres, Omar Fayed, Jayden Oosterwolde, Bright Osayi-Samuel, Fred, Miguel Crespo, Miha Zajc, Sebastian Szymanski, Lincoln, Ryan Kent, Dusan Tadic, Michy Batshuayi, Joshua King, Edin Dzeko.

Share this content:

Yorum gönder