×

Galatasaray’ın yeni transferi Davinson Sanchez’in Barcelona’yı reddettiği ortaya çıktı

Transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray, Şampiyonlar Ligi için UEFA’ya bildirilen listeye yetiştirmek için dün büyük bir transfer operasyonu gerçekleştirdi.

Sarı – kırmızılılar İngiliz grubu Tottenham’dan Kolombiyalı savunmacı Davinson Sanchez’i bonservisiyle, Kongo asıllı Fransız orta alan oyuncusu Tanguy Ndombele’yi ise kiralık olarak takımına kattı.

MALİYETLERİ AÇIKLANDI

Galatasaray’dan, Ndombele’nin transferi için KAP’a gönderdiği yazıdan şu sözler yer aldı:

Profesyonel futbolcu Tanguy Ndombele Alvaro ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile oyuncunun 2023-2024 dönemi için satın alma opsiyonlu bedelsiz süreksiz transferi konusunda muahedeye varılmıştır.

Futbolcunun transfer bedeli 15.000.000 euro olup 2025 yılından başlamak üzere 5 döneme yayılmış eşit taksitler ile ödenmesi konusunda anlaşılmıştır. Futbolcuya ise 2023-2024 dönemi için net 3.136.000 euro dönemlik fiyat ödenecektir.”

Bonservisiyle transfer edilen Davinson Sanchez’in maliyeti açıklandı.

“Profesyonel futbolcu Davinson Sanchez Mina ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile oyuncunun transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Buna nazaran, futbolcunun eski kulübüne, 5 döneme yayılmış eşit taksitlerle, 9.500.000 euro transfer bedeli ödenecektir.

Futbolcu ile 2023-2024 döneminden başlayarak 4+1 dönem için mutabakata varılmış olup her bir futbol dönemi için net 3.200.000 euro dönemlik fiyat ödenecektir.”

DAVINSON SANCHEZ’İN HİKAYESİ

12 Haziran 1996 tarihinde Kolombiya, Caloto’da dünyaya geldi. Futbola başladığı America de Cali’nin idmanlarına katılmak için günde dört saat seyahat yapıyordu.

2013’te Atletico Nacional’e transfer oldu ve burada Kolombihyalı ünlü teknik adam Juan Carlos Osorio’nun dikkatini çekti. 17 yaşında ise A Kadro’ya yükseldi.

BARCELONA’YI REDDETTİ

A Kadro’da gösterdiği performansla bir çok Avrupa grubunun dikkatini çekti. Scoutlar aracılığıyla kendisini takibe alan Barcelona bir transfer teklifinde bulundu.

Teklifin, Barcelona A Kadro’yu değil, B Grubu için olduğunu öğrendiğinde reddetti. Haziran 2016’da 5.50 milyon Euro karşılığında Ajax’a transfer oldu.

42 MİLYON EURO’YA İNGİLTERE’YE GİTTİ

Ajax’ta yalnızca bir sene ismini tüm dünyaya duyurmayı başardı. Başta İngilizler olmak üzere birçok kulübün dikkatini çekti. Ağustos 2017’de 42 milyon Euro karşılığında Tottenham’a transfer oldu.

İngiliz takımında bilhassa Jan Verthongen ve Toby Alderweireld ile üçlü savunma oynarken çok başarılı oldu. Akabinde Tottenham’daki teknik adam istikrarsızlığı ve yaşadığı sakatlıklar nedeniyle gerileme periyodu yaşadı. Geçen dönem 18’i Premier Lig olmak üzere 24 maçta misyon aldı.

Burak Özdemir – ÖZEL

Share this content:

Yorum gönder