×

İktisat ve siyaset gündemi – 1 Mayıs 2023

1- Kahramanmaraş merkezli zelzelelere ait gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Konseyine ve İstikbalin Yüzyılı Tanıtım Programı’na katılacak. Programlara Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da iştirak edecek.

3- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TEKNOFEST Kapanış Programı’na katılacak.

4- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak, Bartın ve Manisa’da miting düzenleyecek.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Bekir Bozdağ, AK Parti Seçim İrtibat Ofisi’nin açılışına katılacak.

2- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Murat Kurum, Kartal’da Doğulu ve Güneydoğulu vatandaşlar ile kahvaltı programına, Çavuşoğlu Sanayi Sitesi esnafıyla ve Yunus Emre Mahallesi sakinleri ile toplantıya katılacak, Kartal’da halka seslenecek, Zeytinburnu’nda Abdi İpekçi Spor Kompleksi TOKİ şantiyesindeki çalışanlarla akşam yemeğinde bir ortaya gelecek.

3- Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da mahallî basınla buluşacak, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, L1 Laboratuvarı, Dr. Gönül Peçen-Dr. Ahmet Peçen 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu ve ambulans helikopter iniş alanı açılışlarına katılacak.

4- İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Süleyman Soylu, Bayrampaşa’da sivil toplum kuruluşlarıyla kahvaltıda buluşacak.

5- Ulusal Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu milletvekili adayı Mahmut Özer, Akkuş AK Parti Seçim Uyum Merkezi’nin açılışını yapacak, Akkuş, Çaybaşı, İkizce AK Parti ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek, esnafla bir ortaya gelecek.

6- UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, seçim uyum merkezi açılışına katılacak, mitingde vatandaşlara hitap edecek.

7- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Esenyurt’ta Doğu ve Güneydoğu derneklerinin organize ettiği hemşehri buluşmasına katılacak.

8- AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, partisinin vilayet başkanlığını, Süleymanpaşa Belediye Başkanlığını ve Öz-Sağlık İş şubesini ziyaret edecek, endüstriciler ve esnafla bir ortaya gelecek.

9- Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, basın toplantısı düzenleyecek, Bayram Yeri Meydanı’nda halk ile buluşacak, Türk Ocağı Denizli Şubesi’ni ziyaret edecek.

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl Gençlik Merkezi, MODEF İnegöl Mobilya Fuarı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mutfak Akademi ve Kestel Belediyesi Toplu açılış merasimleri ile Ertuğrul Beyefendi Meydanı Açılış Merasimi ve AK Parti Vilayet Teşkilatı İstişare Toplantısı’na iştirak edecek.

2- Tarım ve Orman Bakanı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili adayı Vahit Kirişci, Toprak Mahsulleri Ofisi Başmüdürlük ve Afşin Seçim Ofisi açılışlarına, Muhtarlar, Mahalle Liderleri, Sandık Şuraları ve Teşkilat Toplantısı ile Gençlik Buluşması’na katılacak.

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Ortahisar evvelki periyot ve mevcut devir teşkilat kahvaltısına, Güney Etraf Yolu Temel Atma Merasimi’ne, Akçaabat sivil toplum kuruluşları ile istişare toplantısına ve Akçaabat Yaylacık Mahallesi seçim irtibat ofisi açılışına iştirak edecek.

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi kapsamında, yurt dışında sandık kurulan temsilciliklerde oy verme süreci devam ediyor.

GÜNCEL

1- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlanıyor

– Kimi meslek birlikleri ve sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Maltepe Miting Alanı’nda kutlayacak

(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

– HAK-İŞ Genel Lideri Mahmut Arslan Kahramanmaraş’ta, TÜRK-İŞ Genel Lideri Ergün Atalay Adana’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle düzenlenecek etkinliklere katılacak.

(Kahramanmaraş/10.00/Adana/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Share this content:

Yorum gönder