×

Osayi Samuel defansta geçit vermedi, golü Fenerbahçe’ye zaferi getirdi!

İsmail Kartal, Ankaragücü müsabakasında sağ bekteki tercihini Mert Müldür’den yana değil, Bright Osayi-Samuel’den yana kullandı. Bunun iki nedeni vardı. Birincisi, 25 yaşındaki oyuncunun Twente eşleşmelerindeki başarılı performansı. Öteki sebebi ise Başşehir takımının sol kanadındaki Cephas’ın suratına, Samuel ile karşılık vermekti. Kartal’ın bu tercihinin ne kadar isabetli olduğu maçta net bir biçimde görüldü. Cephas vakit zaman tesirli olsa da oyunun genelinde Samuel karşısında zorlandı. Nijeryalı sağ bek, 90 dakikada girdiği 10 ikili çabanın 7’sinden galip ayrıldı. Samuel ayrıyeten 5 top kaptı ve 3 rakip atağını uzaklaştırmayı başardı.

Fener’de 4. golü

25 yaşındaki futbolcu, çabayı yüzde 84 pas isabetiyle tamamladı. Osayi-Samuel, savunmadaki muvaffakiyetinin yanı sıra hamlede da kilit rol oynadı. Fenerbahçe, öne geçmesini sağlayacak konumları bulsa da Dzeko ve Tadic net fırsatları harcadı. Samuel, 60. dakikada sağ kanattan bindirme yaptı, Dzeko’nun hoş pasında ceza alanında topla buluşan Nijeryalı futbolcu dar açıdan çok uygun bir vuruş yaparak galibiyet golünü attı ve kadrosuna 3 puanı kazandırdı. Bu birebir vakitte başarılı oyuncunun Fenerbahçe forması altındaki 4. golü oldu.

Ferdi, Antalya maçına hazırlanıyor

Sarı-Lacivertliler, Twente ile İstanbul’da oynadığı birinci maçı 5-1 kazanırken, Ferdi Kadıoğlu’nu kaybetmişti. Yıldız futbolcunun müsabaka sonrası çekilen MR’ında sol kalça kasında 2. derece yırtık tespit edilmiş ve tedavisine çabucak başlanmıştı. 23 yaşındaki oyuncu bu nedenle Türk Ulusal Takımı’ndaki yerini alamadı. Ferdi Kadıoğlu, lige verilen ortayı en uygun biçimde değerlendirip büsbütün oynayacak duruma gelmeyi planlıyor. Sıhhat grubunun yakın nezaretinde olan başarılı futbolcunun gayesi, Ulusal orta sonrası oynanacak birinci maç olan Antalyaspor müsabakasına kadar hazır hale gelip bu gayrette alandaki yerini alabilmek.

Share this content:

Yorum gönder