×

ABD’de Western Alliance’ın düşüşü beşinci güne taşındı

Western Alliance payları bölgesel bankalara olan itimadın sarsılmasıyla piyasa öncesi süreçlerde yüzde 24 gerileyerek düşüşünü beşinci güne taşıdı. Banka ABD’de bankacılık krizinde sorun yaşayabilecek muhtemel bankalar ortasında birinci sıralarda geliyor.

Arizona merkezli banka ABD piyasaları kapandıktan sonar First Republic Bank’in satışının akabinde mevduatlarla ilgili bir güncelleme yayımladı ve olağandışı mevduat akışlar görülmediğini açıklayarak piyasayı rahatlatmaya çalıştı.

Analistler güncellemeye olumlu yaklaşarak bunun Western Alliance’ın bilançosuna dayanak verdiğini ve bankanın pay senedinin bu haftaki yüzde 20’lik düşüşünün bankanın mali durumunun bir yansımasından fazla dala yönelik kırılgan inancın yansıması olduğunun altını çizdiler.

Analistlerin yayımlanan güncelleme hakkında değerlendirmeleri ise şu formda:

Piper Sandler ( Gaye fiyat 53 dolar)

Analist Brad Milsaps, pay fiyatı hareketinin her zamanki üzere işleri pek yansıtmamasına karşın, mevduatlarla ilgili güncellemenin mevduat tabanındaki istikrarı yansıttığını ve First Republic Bank’in iflasının akabinde mevduat bakiyelerinden değişiklik olmadığını belirtiyor.

Güncellemenin Western Alliance için olumlu olduğunu söyleyen Milsaps, banka planını uygularken ve sermaye oluştururken bunun müşteri tabanından ve yatırımcılardan gelen telaşları hafifleteceğini umduğunu kaydetti.

Jefferies (Hedef fiyat 48 dolar)

Analist Casey Haire, Western Alliance’ın güçlü bir mevduat güncellemesi daha yaptığını yazarken pay senedi oynaklığının mevduat istikrarsızlığının göstergesi olmadığına dikkat çekti.

Haire bankanın bilanço tekrar yapılandırmasında ilerleme kaydettiğini, likidite ve sermaye oranlarını güzelleştirdiğine vurgu yaptı.

KBW (Hedef fiyat 60 dolar)

Analist Christopher McGratty banka paylarına yönelik piyasa itimadının çok kırıldan olduğunu takdir etse de Western Alliance’ın bilançosunun çok güçlü bir pozisyonda olduğunu belirtti.

Share this content:

Yorum gönder