×

JPMorgan Asset/Davis: ABD tahvilleri ralliye hazırlanıyor

JPMorgan Asset Management Sabit Getirili Varlık Yöneticisi Jason Davis, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda, ABD tahvillerinin ralli yapmaya hazırlandığını açıkladı.

2,5 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten Davis, ABD’de enflasyon “dönüm noktasına” ulaşırken ve iktisat sakinliğe gerçek giderken tahvillerin kazandırmaya hazır olduğunu söyledi. Davis ayrıyeten, 10 yıllık Hazine getirilerinin önümüzdeki birkaç ay içinde yüzde 3’e hakikat, Fed’in faiz indirimlerinden sonra ise yaklaşık yüzde 2,5’e düşeceğini öngörüyor.

10 yıllık ABD Hazine tahvillerinin şu anda yaklaşık yüzde 3,37’den yüzde 2,5’e düşmesinin sırf “ılımlı” bir senaryo olduğunu belirten Davis, bankacılık geriliminin devam etmesi durumunda, bunun çok daha süratli olabileceğini söyledi.

“Fed, faiz artışı döngüsünde katiyen sona geldi”

Fed’in faiz artışı döngüsünde mutlaka sona geldiğini belirten Davis, “Son faiz artırımını gördüğümüzü düşünürsek, son faiz artışı ile birinci faiz indirimi ortasındaki vakit, ABD Hazine tahvillerinin rallisini hakikaten gördüğümüz vakittir.” dedi.

Bölgesel bankalarda berbatlaşan kriz, piyasa aktörlerini Fed’in bu yıl içinde faiz indirimi yapacağına dair beklentileri artırmasına teşvik eden bir öteki sebep olarak gösteriliyor.

Share this content:

Yorum gönder