×

Microsoft’dan yeni teşebbüslere 350 bin dolar kredi

HANDE BERKTAN

Amerikan teknoloji devi Microsoft, yeni başlayanlar teşebbüsçüler için 350bin dolara kadar kredi veren Pegasus programını başlattığını duyurdu.

Microsoft, Azure kredileri de dahil olmak üzere fiyatsız kaynak sağlayan kendi kendine hizmet platformu olan Startup Founders Hub’ı Pegasus Programı isimli yeni bir kuluçka programıyla genişletiyor.

Microsoft Startup’lardan Sorumlu Genel Müdür Hans Yang “Mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında, Microsoft’un yeni başlayanlar için Pegasus Programı çok kıymetli. Pegasus, Microsoft’un Founders Hub’ında hâlihazırda etkin olan teşebbüslere ve Microsoft Bulut üzerinde oluşturulmuş müşteriye dönük eserlere sahip iki yıllık bir programdır. Pegasus’a seçilen tüm teşebbüslere, satış fırsatları yaratmak ve danışmanlık yapmak için dikey bir müşteri adayı atanır. Ayrıyeten, teşebbüsçü şirketler, pazara girmekten, mutabakatlar oluşturmaya, projelerini geliştirmek için en âlâ kaynaklara sahip olmalarını sağlayıncaya kadar, süreçten sorumlu olan bir muvaffakiyet yöneticisine sahip olacak” dedi.

Microsoft, Pegasus’un ortalama muahede büyüklüğü 300.000 doları aşan 100’den fazla teşebbüsü desteklediği sav ediliyor. Microsoft, toplamda, bu teşebbüslere teknoloji kredilerinde 35 milyon doların üzerinde taahhütte bulunmuş oldu.

Share this content:

Yorum gönder