×

Marius Sumudica Harika Lig’e dönüyor! Görüşmeler başladı

Türkiye Harika Lig’inde daha evvel Kayserispor, Gaziantep FK, Çaykur Rizespor ve Yeni Malatyaspor’da çalışan Marius Sumudica, Üstün Lig’e dönmenin hazırlığını yapıyor. Rumen hoca, Üstün Lig grubuyla görüşüyor. 

Emeklilik kararı almıştı

Marius Sumudica’dan geçtiğimiz aylarda sürpriz bir karar gelmişti. Rumen teknik yönetici, futboldan emekli olacağını duyurmuştu. Sumudica, “4 Mart’ta 52 yaşında olacağım. Futbol nedeniyle çok fazla ihmal ettiğim hoş ailemle daha fazla vakit geçirmeden vakti gelti. Ailemden özür diliyorum. Futbol bana her şeyi verdi ancak ailem daha fazla ilgiyi hak ediyor. En fazla bir hafta içinde futbol benim için tarih olacak. Karımı, çocuklarımı, ailemi seviyorum ve İlah bana bu adımı atmam gerektiğini söylüyor” sözlerini kullanmıştı. 

Ancak son gelişmelerin akabinde Rumen hocanın Üstün Lig’e döneceği belirtiliyor. Sumudica, tekrar Türkiye’nin yolunu tutacak.

Gaziantep FK ile görüşmeler başladı

Erdal Güneş ile yollarını ayıran Gaziantep FK teknik yöneticilik vazifesi için Rumen çalıştırıcı Marius Sumudica ile görüşüyor. Daha evvel Türkiye’de Gaziantep FK, Kayserispor, Çaykur Rizespor ve Yeni Malatyaspor’u çalıştıran tecrübeli teknik yönetici 2021/2022 döneminde Al-Shabab ve son olarak Al-Raed’i çalıştırmıştı.

BURAK ÖZDEMİR / FANATİK ÖZEL

Share this content:

Yorum gönder