×

Merih Demiral: Kümesi en güzel formda bitireceğiz

A Ulusal Futbol Ekibi, EURO 2024 Elemeleri D Kümesi 5’inci maçında 8 Eylül Cuma günü Eskişehir’de Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. A Ulusallarda grubun savunma oyuncusu Merih Demiral, idman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nı Avrupa şampiyonluğu için kutlayarak kelamlarına başlayan Merih Demiral, “Öncelikle voleybol kadromuzu tebrik ediyorum. Bize çok büyük bir gurur yaşattılar. O yüzden farklı keyifli ve gururluyuz” dedi. 

“BENİM İÇİN YENİ BİR MACERA” 

Suudi Arabistan Pro Lig takımlarından Al Ahli Jeddah’a transfer olduğu için keyifli olduğunu lisana getiren Merih Demiral, “Benim için yeni bir macera, yeni bir tecrübe. Yavaş yavaş alışıyorum oraya. Sıcak bir iklim var. Ancak alışıyorum gün geçtikçe daha yeterli oluyor. Oradaki hocalarımda bana yardımcı oluyor. Çok memnunum. İnşallah ilerleyen günlerde çok uygun olacağına inanıyorum” biçiminde konuştu. 

“ESKİŞEHİR’DE HER VAKİT HOŞ BİR ATMOSFER OLUYOR” 

Cuma günü oynanacak Ermenistan müsabakasının şiddetli geçeceğini belirten Demiral, “Çok kıymetli bir maç bizim için. Eskişehir’de taraftarımızın önünde oynayacağız. Oda bizim için farklı bir baht. Eskişehir’de her vakit çok hoş bir atmosfer oluyor. Bunu da en âlâ biçimde değerlendireceğiz. 3 puanı almak için elimizden gelenin en uygunu yapacağız. Kamp ortamı zati çok hoş geçiyor. En uygun formda idmanlarımızı da yapıyoruz. İnşallah en güzel sonuçları alarak ayrılırız” dedi. 

“HEM ERMENİSTAN HEM DE JAPONYA İLE HAZIRLIK MAÇINI KAZANARAK UYGUN BİR İVME YAKALAYACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM” 

Ermenistan ve Japonya maçlarını kazanarak âlâ bir ivme yakalayacaklarını söyleyen Merih Demiral, “Şu an çok güzel gidiyor her şey. Geçen 2 maçta hem Galler hem de Letonya galibiyetiyle çok güzel bir ahenk sağladık. Önümüzdeki maçları da kazanmak istiyoruz. Hem Ermenistan hem de Japonya ile hazırlık maçını kazanarak yeterli bir ivme yakalayacağımızı düşünüyorum. Dediğim üzere hoş bir ortam var. Hem genç kardeşlerimiz hem de bizden büyüklerle. İnşallah hoş sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” tabirlerini kullandı.  

“HEDEFİMİZ AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA KATILMAK” 

Hedeflerinin Avrupa Şampiyonası’na katılmak olduğuna dikkat çeken Merih, şöyle konuştu: 

“Grupta liderlikten çok, öncelikli gayemiz kümeden çıkmak, Avrupa Şampiyonası’na katılmak. Önümüzdeki Ermenistan maçını kazanırsak, ondan sonra yakalayacağımız hoş havayla birlikte kümesi en düzgün halde bitireceğimizi düşünüyorum. Dediğim üzere en kıymetli gayemiz kümeden çıkmak ve Avrupa Şampiyonası’na katılmak.” 

“MİLLİ GRUP İÇİN ELİMDEN GELENİN HER VAKİT EN DÜZGÜNÜNÜ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM” 

Her vakit elinden gelenin en düzgününü yaptığına dikkat çeken 25 yaşındaki savunmacı, kelamlarını şöyle noktaladı: 
“Tabii ki her futbolcunun sıkıntı periyotlardan geçtiği oluyor. Ben ulusal kadro için elimden gelenin her vakit en uygununu yapmaya çalışıyorum. Her alana çıktığımda bunu da zati halkımız görüyordur diye düşünüyorum. Alışılmış ki sıkıntı vakitlerimiz oluyor. Yanılgı yaptığımız vakitler oluyor. Geçtiğimiz periyotta birtakım maçlar makûs geçti. Bu beni nitekim üzdü lakin dediğim üzere her alana çıktığımda ulusal ekip için en güzelini yapmaya çalışıyorum. Benim öncelikli amacım bu. Ulusal grup benim için her vakit kulüplerden üstündür. Buraya geldiğim her vakit bunu yaşamaya ve yaşattırmaya çalışıyorum.” 

Share this content:

Yorum gönder