×

Alaattin Yavuz Güneş: En büyük amacımız Fenerbahçe Kulübü’ne takviye olmak

İstanbul Fenerbahçeliler Derneği Lideri Alaattin Yavuz Güneş ve idare konseyi üyeleri, basınla sohbet toplantısında bir ortaya geldi. Florya’da bir restoranda gerçekleşen toplantıda dernek ile ilgili bilgiler veren Alaattin Yavuz Güneş, “29 Mayıs 2023 tarihinde, İstanbul’un fetih gününde kurulduk. 4 Temmuz’da Çırağan Sarayı’nda Sayın Lider Ali Koç’un iştirakiyle bir açılış yaptık. Sonraki süreçte İstanbul Fenerbahçeliler Derneği olarak kendimize bir maksat koyduk. Bu gaye nedir? Fenerbahçe Kulübü’nün her daim yanında olmak, desteklemek, masraflarına ortak olmak. Esasen bu mevzuda içimizden bir arkadaşımız da birkaç branşta sponsor oldu” diye konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİĞE ÇOK GEREKSİNİM VAR
Alaattin Yavuz Güneş, Fenerbahçe’nin birlik ve beraberliğe dünden daha çok muhtaçlığı olduğunu tabir ederek, “Bu gayeyle da bundan sonraki süreçte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bulunan Fenerbahçeli milletvekilleriyle 13 Ekim’de İstanbul’da bir toplantı gerçekleştireceğiz. Ardından İstanbul’da bulunan Fenerbahçeli kaymakamlar, belediye liderleri, belediye lider yardımcıları, emniyet müdürleri, emniyet müdür yardımcıları, ilçe emniyet müdürleri, jandarma komutanlığı ve İstanbul’da bulunan üniversitelerdeki Fenerbahçeli rektörleri davet edeceğiz. Onlara da bu bahiste bütün birikimimizi, bilgilerimizi aktaracağız. Sonraki kademede da Fenerbahçeli sanatkarları bir ortaya getireceğiz. Eski atletlerini, Fenerbahçeli bürokratları ve son kademede da Fenerbahçe’de sponsorluk yapmış ve idare konseylerinde misyon almış ağabeylerimizi bir ortaya getirip Fenerbahçe’nin birlik ve bütünlüğünü onlara da anlatmak, onların da deneyimlerinden istifade etmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

“DERNEK BİNASI İÇİN 800 METREKARE YER KİRALADIK”
İstanbul’daki herkesi kucaklama mottosuyla yola çıkan derneğin Bahçeşehir’de yer aldığını kelamlarına ekleyen Alaattin Yavuz Güneş, “Avrupa Yakası’nda fazla dernek yok. Olsa bile bina yok, binamızı açmak istedik. Bu maksatla da bugün itibariyle yaklaşık 800 metrekare bir yer kiraladık. İnşallah 28 Ekim’de hem kongremizi hem de açılışımızı gerçekleştireceğiz. 29 Ekim’e, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına da yetiştirmiş olacağız. Esasen biz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı sebebiyle derneği 100 üye ile kurduk. Bu emelle da inşallah Avrupa Yakası ismine hayırlar getirir diyorum. Fenerbahçe’yi de birlik ve beraberlik içinde görürüz inşallah” sözlerini kullandı.

Share this content:

Yorum gönder