×

Arda Güler’e transfer teklifi! Real Madrid’den sürpriz karşılık

Fenerbahçe’de gösterdiği performansla birçok dünya devi kadronun dikkatini çeken Arda Güler, yaz transfer devrine damga vurmuştu. Barcelona ile muahedesine kesin gözle bakılan genç yıldız son anda Real Madrid ile muahedeye vararak herkesi şaşırtmıştı. İspanyol grubu, sarı lacivertli ekibe bu transfer için 20+10 milyon euro bonservis bedeli ödedi. Ayrıyeten Arda Güler, Real Madrid ile 6 yıllık bir mukaveleye imza atmıştı.

ERKEN SAKATLIK ŞOKU

Antrenmanlara fırtına üzere başlayan Arda Güler, başta teknik yönetici Don Carlo Ancelotti olmak üzere izleyen herkesi büyülemişti. Ekibi ile ABD kampına giden 18 yaşındaki yıldız futbolcu, yaşadığı sakatlığın akabinde tedavi için İspanya’ya geri dönmüştü.

AMELİYAT GEÇİRDİ

Yaşanan şansız sakatlığın üzerine Real Madrid resmi sitesinden yapılan duyuruda, Resmi siteden yapılan duyuruda, “Oyuncumuz Arda Güler, Real Madrid Sıhhat Hizmetleri nezaretinde bugün sağ dizinden artroskopik bir ameliyat geçirdi. Güler, önümüzdeki günlerde düzgünleşme sürecine başlayacak.” denilmişti.

AYLAR SONRA BİRİNCİ PAYLAŞIM

Arda Güler toplumsal medyada hesabından aylar sonra yeni bir paylaşım yaptı. İmajlarda, Güler’in alanlara güçlü dönebilmek için spor tesisinde çalışmalara başladığı görüldü. Güler’in paylaşımı toplumsal medyada hayranlarını sevindirdi.

YEŞİL ALANLARI DÖNÜŞ TARİHİ NETLEŞİYOR

Heyecanla beklenen Arda Güler’in alanlara dönüş tarihi de netleşmeye başladı. La Liga idaresinin belirleyeceği maç gününe nazaran Ulusal futbolcumuzun bu iki tarihten birinde takımda olması bekleniyor. Şimdi tarih kesinleşmemesine karşın 24 ya da 25 Eylül’de oynanması beklenen Atletico Madrid maçının Arda Güler’in dönüş maçı olması bekleniyor. Bu maçta sakatlıktan yeni çıkmış olmasına bağlı olarak oynatılma mümkünlüğü düşük olsa da takıma alınma ihtimali yüksek.

MAÇA ÇIKMADAN TEKLİF GELDİ

Real Madrid’in bu dönem takımında düşündüğü ve öteki gruba kiralamak istemediği Arda Güler’e teklifler gelmeye devam ediyor. Sakatlığını büyük oranda atlatan ve alanlara dönmeye hazırlanan Arda’ya son teklif Real Betis’ten geldi.

İLK 11’DE OYNATMA SÖZÜ

Real Madrid’e teklifini ileten Real Betis, İspanyol devine Arda Güler’i oynatma kelamı verdi. Tüm müsabakalarda garanti olarak 11’de alana süreceğini söyleyen Real Betis’e olumsuz yanıt verildi.

ANCELOTTI KALMASINI İSTİYOR

Bu dönem hamle bölgesine istenilen transferleri yapamayan Real Madrid, teknik yöneticileri Ancelotti’nin talimatıyla Arda Güler’in ayrılmasına müsaade vermiyor. Rotasyonda Arda’yı kullanmayı düşünen deneyimli teknik adam ilerleyen günlerde ulusal oyuncumuzu alana sürecek.

Share this content:

Yorum gönder