×

Fenerbahçe’nin 6 numara transferi! Serkan Akcan kaleme aldı…

Süper Lig’de şampiyonluğun en güçlü adaylarından olan ve Konferans Ligi’nde argümanlı bir takım ile uğraş edecek olan Fenerbahçe’de son durumu Fanatik Muharriri Serkan Akcan kıymetlendirdi.

Bu dönem Sarı-Lacivertli kadronun güzel bir takım kurduğunu belirten Akcan ” Fenerbahçe’nin 15 Eylül’e kadar vakti var ve milletlerarası standartlarda bir 6 numara transferi yapmaları yüksek ihtimal.” tabirlerini kullandı. İşte Serkan Akcan’ın Fanatik Gazetesi’nde yer alan Fenerbahçe ile ilgili yorumları…

6 NUMARA TAKVİYESİ

Yönetim, teknik takımla yaptığı son görüşmenin akabinde orta saha transferini UEFA listesine yetiştirmek ismine telaşlı davranmama kararı aldı. İsmail Kartal, mevcut takımın kümeden çıkmak için yeterliliği olduğunu bildirdi Yeniden de Sarı-Lacivertliler 6 numara desteğinden vazgeçmiş değil. İdare, listedeki oyuncular için çalışmalarını sürdürüyor. İdarenin listesinde, Braga ve Chelsea’de forma giyen iki yıldız var.

Fenerbahçe’de merakla beklenen orta saha transferi, UEFA’ya bildirilen listeye yetiştirilemedi. Lakin bu durum, 6 numara desteğinden vazgeçildiği manasına gelmiyor. İdare, listedeki adaylar üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

1 NUMARALI ADAY AL-MUSRATİ

Yeni gelecek oyuncu Konferans Ligi’nde oynayamasa da Harika Lig ve Türkiye Kupası’nda misyon yapabilecek. 1 numaralı aday olan Ali Mohamed Al-Musrati için görüşmeler sürüyor. Şampiyonlar Ligi’nde çabada edecek olan Braga, orta sahanın en değerli isimlerinden biri olan Libyalı futbolcuyu bırakmak istemiyor. Fakat Fenerbahçe’nin bonuslarla birlikte 15 milyon Euro’ya varan teklifinin Portekiz takımı için cezbedici olduğu kaydedildi.

DİAZ’A 8 MİLYON EURO

Taraftarları en fazla heyecanlandıran isimlerin başında Fabricio Diaz geliyor. Diaz, 20 yaşında olmasına karşın hem kulübü Liverpool Montevideo’da hem de Uruguay U20 Ulusal Takımı’nda kaptanlık yapıyor. Genç yıldızın kısa müddette Uruguay Ulusal Takımı’nda da uzunluk göstermesi bekleniyor.

SERKAN AKCAN’IN FANATİK’TE YER ALAN YAZISI…

Fenerbahçe bu dönem kalesinden santrforuna kadar neredeyse her konumunu güncelledi. Takım zincirinde rotasyon halkalarının en zayıf olduğu durum şimdilik 6 numara üzere görünüyor. Lakin İsmail Yüksek döneme uygun başladı, oynadığı çabucak her maçta beklentileri büyük oranda karşıladı. Oyun görüşü, dinamizmi, yetenekleri düşünüldüğünde İsmail uzun vadede Fenerbahçe merkezinin yükünü çekebilir. Ne var ki, dönem planlaması yapılırken kulüplerin en dikkat etmesi gereken ayrıntı; derinlik. İsmail hoca 2022’de Crespo-Zajc, Crespo-Sosa ile çift 8 numaralı oyunu tercih ederek önlerinde Mesut ya da Arda’ya konforlu oyun alanları yaratmayı başarmıştı.

Muhtemelen transfer olacak

Crespo kalacaksa ve planın bir modülü olacaksa bu oyun modeli İsmail hocanın cebinde kıymetli bir koz olarak durabilir. Çünkü artık Fred üzere bir maestroya da sahip. Fakat Fenerbahçe’nin topa sahip olma halkalarında eksikler var ve bu durum ülkü bir 6 numaranın büyük bir muhtaçlık olduğu gerçeğini İsmail hocanın yüzüne çarpabilir. Fenerbahçe’nin çabucak her konumda kâfi derinliğe sahip olduğu görülürken ön liberoda yalnızca İsmail ve Bartuğ ile devam edilmesi risk barındırıyor. İsmail’in Ankaragücü maçında gördüğü kolay ikinci sarı kartla atılması üzere olaylar dönem içinde yaşanabileceği üzere sakatlık riskleri de göz gerisi edilemez. Avrupa’nın 5 büyük liginde transfer dönemi 1 Eylül’de kapandı. O liglerden sekenleri toplamak için TFF bizim ligimizin transfer penceresini 15 Eylül’de kapatma kararı almıştı. Fenerbahçe’nin 15 Eylül’e kadar vakti var ve memleketler arası standartlarda bir 6 numara transferi yapmaları yüksek ihtimal. Ne var ki, bu isim 4 Eylül’e kadar UEFA listesine yetiştirilemedi.

İsmail için avantaj

Fenerbahçe’nin mevcut takımı Konferans Ligi’nde küme evresi için kâfi. Ayrıyeten bu durum İsmail Yüksek için de kıymetli bir fırsat. Çünkü 6 küme maçının tamamında birinci 11 başlama ihtimali var ve bu bahtı âlâ değerlendirirse yeni gelecek 6 numara ile rekabette ziyadesiyle gelişim gösterir. Esasen Fenerbahçe kalecide yabancıya döndüğü için İsmail Kartal ligde İsmail Yüksek’i daha sık kullanmayı tercih edecektir. Yani ortaya çıkan bu yeni durum İsmail Yüksek için yıkım değil. Tam aksisi onun daima rekabette kalması ve gelişmesi için büyük bir fırsat. Kâfi ki, özgüvenini yitirmesin ve rekabetin kendine bakan avantajlarını gerçek görsün.

Share this content:

Yorum gönder