×

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’ten Greenwood ve Klaassen açıklaması! Onana ve Emirhan İlkhan…

Siyah Beyazlı grubun hocası Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi Play-Off’unda birinci maçta 3-2 mağlup ettikleri Dinamo Kiev maçı öncesinde konuştu. Güneş, transfer süreçleriyle ilgili de konuşarak Greenwood ve Klaassen bahislerine da değindi.

İşte Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in açıklamaları:

“Konferans Ligi’nde kümelere kalmak için ikinci maçı oynayacağız. Avantajlı bir skorla alana çıkıyoruz. Birinci maçtaki oyun birbirimizi tanımaya imkan verdi. Bütün gayemiz tipi geçmek. Oyuncular da düzgün çalıştı. Çalışmamızın karşılığını almak istiyoruz.

“Şu etapta mümkün olduğunca hazır oyuncularla devam etmek istiyoruz. Amartey ve Masuaku yok. O mevkiler için külfetimiz olacak fakat daha evvel orada oynayan oyuncular var. Onlar da elinden gelen çabası gösterecektir. Misyon alacak tüm oyuncular elinden geleni yapacaktır.

“Dışımızda her şey konuşuluyor. Hepsine karşılık vermek istemiyorum. Onana transfer edilen bir oyuncu, bizim oyuncu. Alana çıktığında elinden geleni yapacağını düşünüyorum. Şu anda gitmesi üzere bir durum yok.

“Müsabakaya hazırlanıyoruz şu anda. Bütün oyuncularımızın fikri de o. Transfere vereceğim karşılığın bir manası olmayacak. O yüzden ben onlara girmek istemiyorum. Şu anda giden bir oyuncu yok. Gitmesi gereken bir oyuncu olduğu vakit söylüyoruz aslında.

“Kariyerlerine hiçbir söyleyemeyeceğimiz ekiplerinde oynamayan oyuncular var. Rebic var, Chamberlain var. Rashica da geçen dönem oynadı fakat bu sene kadro egzersizlerine katılmadı. Kadroyla birlikte olan oyuncular Onana ve Bakhtiyor da yeni yeni ahenk sağlamaya çalışıyor.

“Federasyon bu kararı alırken ekipleri ve kendisini düşünerek almıştır. Alınan tüm kararlara uyarız. Yanlış olduğunda eleştiririz. Yanlışsız olduğunda takdir ederiz. Bizim isteğimizden çok bu karar federasyonun isteği ile ortaya çıktı. Şu anda olumlu olarak ortaya çıktı. Bütün kadrolarımız savlı. O da hoş bir şey. 

“Transferleri şu anda konuşmak hakikat değil fakat Emirhan pahalı bir oyuncu. Beşiktaş’ın altyapısından yetişti. Gönül isterdi ki, buradan gitmesin, gitmişse geri dönsün. O denli bir duyum bana da geldi, ben de sordum gelmek istiyorsa kulüple konuşulsun. Kulüple konuşulduğunda buraya gelip kiralık olarak oynayıp gitmesi düşünülüyordu. Biz de kiralık oynayıp gitmesinin faydalı olmayacağını düşündük. Bize kiralık veren ekibe katkı olsun diye yapacaksan, onu yapmayı hakikat bulmam.

“Bakhtiyor yeni gelmişti. İdmanlı olduğu için fizikî bir sorun yok lakin ahenk olarak badiresi olacaktır. Lakin oyuncu karakteri olarak güzel bir oyuncu. Özellikleri de var. Bize katkısı da olacaktır.

“Ghezzal geçen sene şanssızlık yaşadı. Bu sene başında da oldu. Güzel çalışıyordu. Son anda küçük bir adale sakatlığı oldu. Daha sonra şanssız bir aile durumu oldu. Dün egzersize katıldı, bugün de katılacak. Durumuna bakacağız ve değerlendireceğiz. Uzun vadede faydalı olacağını düşünüyorum.

“Lucescu bizi tanıyor. Pahalı ve deneyimli bir hoca. Grup olarak Ukrayna Ulusal Ekibi’nin iskeletini oluşturan bir ekip. Âlâ bir ekip. İki tarafı oynayan bir kadro. Artıları ve eksikleri var. Ciddiye alınacak güçlü bir rakip. Güç maç olacaktır. Orada da sıkıntı maçtı. Önemli, dikkatli, akıllı, kendisi oynayan bir kadro olarak alana çıkmalıyız. Taraftarımız da bize takviye verecek. Kazanarak çeşidi geçmek istiyoruz. Her şeyi düzgün yapmamız gerekiyor. Sıradan bir kadro olarak görmüyoruz.”

“Mason Greenwood ve Davy Klaassen ile ilgileniyor musunuz?” sorusuna ise Şenol Güneş: “10 numara ya da bir öteki oyuncu şu anda düşündüğümüz bir oyuncu yok. 3 orta saha oyuncumuz var. Chamberlain, Rashica var orada oynayabilecek. Tekrar oyuncu alınabilir fakat ben çok sağlıklı bulmuyorum.” dedi.

 

Share this content:

Yorum gönder