×

Mircea Lucescu, Beşiktaş-Dinamo Kiev maçı öncesi konuştu: Çok güç olacak!

Beşiktaş, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off tipi rövanş müsabakasında yarın TSİ 21.00’de alanında Dinamo Kiev’i ağırlayacak. Müsabaka öncesi düzenlenen basın toplantısında Dinamo Kiev Teknik Yöneticisi Mircea Lucescu ve futbolculardan Vladyslav Vanat açıklamalarda bulundu. Yarın oynanacak maçta atmosferin güç olacağını söz eden Lucescu, “RB Leipzig maçından sonra o sesten ve gürültüden dolayı çıkan oyuncudan bahsetmemiz de gerekiyor. Kendi oyuncularıma da bundan bahsetmem gerekir. O periyotta çok genç oyuncular vardı. Bu düzeyde deneyimli olmayan oyuncular vardı tahminen de. Durumlardan dolayı biz 2 yıldır taraftarsız oynuyoruz. Yarın çok güç bir atmosfer olacak. Futbolcularıma katiyetle bundan bahsedeceğim” biçiminde konuştu.

“İLK 15 DAKİKA ÇOK GÜÇ OLACAK”

Beşiktaş’ın çok düzgün bir kadro olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam, “Normal hazırlandık aslında. Birinci maç çok uygun oynadık. Beşiktaş çok âlâ kadro. Çok âlâ transferler yaptı. Yalnızca Türkiye için değil, Avrupa için de çok yeterli bir kadro oldu. Birinci maçta penaltıdan, kontra ataktan ve kornerden kaybettik aslında. O yüzden birinci maç güzel oynadığımızı düşünüyorum. Atmosfer yarınki maçı etkileyecektir. Umarım genç oyuncularım bu atmosfer karşısında yeterli uğraş verirler. Birinci 15 dakika çok güç olacak. Güzel bir birinci maç oynadık ve yarın da yeterli bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“SON VAKİTLERDE TÜRK ULUSAL TAKIMI’NIN BAŞARISI YOK DENEBİLECEK GİBİ”

Türkiye Ulusal Takımı’nın daha düzgün olması gerektiğini söyleyen 78 yaşındaki teknik adam, “Favorim yok aslında zira çok değerli bir lig oldu Türkiye Ligi. Aslında Avrupa’ya nazaran birinci 6’da yarışabilecek liglerden biri oldu. Çok âlâ oyuncular alıyorlar. Düzgün ekipler kuruldu. Düzey ve kalite olarak Türkiye Ligi’nin çok arttığını düşünüyorum. Bu kalite taraftarları da stada çekiyor. O yüzden çok yeterli bir lig oldu Türkiye Ligi. Lakin ulusal ekibe da ehemmiyet verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu 4 grupta da oynayan çok fazla Türk oyuncu yok. O yüzden ulusal ekibe da değer verilmeli. Son vakitlerde finallerde olsun Dünya Kupası’nda olsun Türkiye’nin başarısı yok denebilecek üzere. O yüzden buna ehemmiyet verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bütün bunlara yorum yapıyorum zira 6 yılımı burada geçirdim” dedi.

Dinamo Kiev futbolcusu Vladyslav Vanat ise şunları söyledi:

“Beşiktaş’ın zayıf taraflarını çalıştık. Yarın maçı kazanmayı bekliyoruz. Onun için elimizden geleni yapacağız.”

Share this content:

Yorum gönder