×

Beşiktaş’ta Aboubakar’dan Lucescu’ya şok tepki! Neye uğradığını şaşırdı

Beşiktaş, Romanya’da oynanan birinci maçta rakibi Dinamo Kiev’i son dakikalarda attığı golün akabinde 3-2 mağlup etmeyi başarmıştı. Kiev’in deneyimli hocası Lucescu, maçın akabinde Siyah-Beyazlı grubun Afrikalı futbolcularına gönderme yaparak reaksiyon çekmişti. Beşiktaş’ın golcüsü Aboubakar ise attığı golün akabinde, Rumen hocanın açıklamalarını unutmadığını gösterdi.

İşte Lucescu’nun açıklamaları:

“Birileri hakemleri eleştirdiğimi söyleyebilir. Lakin bu cins yanlışlarla ve iptal edilen goller konusunda şampiyonuz. Geçen dönem Benfica maçında da iptal etmişlerdi. Çizgiyi çektiler, gerçekte olmayan bir ofsaytı pahalandırmak için maçın bir dakikasını geri sardılar. Penaltı atışlarında, yakın aradan atılan bir şutun akabinde top istikamet değiştirdiğinde ve Beşiktaşlı oyuncu Popov’un sıkılı eline başıyla vurduğunda da hakemler rakibimiz lehine kararlar verdi.”

“UYARIYORUM LAKİN TEKRAR OLUYOR”

“Genel olarak oyun bizim açımızdan düzgündü, maalesef tekrarlanan yanlışları hariç tutarsak. Beni en çok üzen de bu… Bu mevzuda konuşuyorum ancak yeniden de oluyor… Hem grubumuz hem de rakibimiz yeterli oynadı fakat biz üstündük ve âlâ gol fırsatları yakaladık. Lakin iptal edilen gol üzere kısımlarda kanatlarınız kırpılmış üzere oluyor ve oyuna geri dönmek çok güç oluyor. Başardık, çocuklar uygun iş çıkardı lakin ne sonuçtan ne de yanlışlarımızdan mutluyum.”

“BEŞİKTAŞ DEĞİL AFRİKA ULUSAL TAKIMI…”

“Hala bir talihimiz var. Bugün teknik ve fizikî açıdan bizden daha âlâ olabilecek güçlü bir rakibe karşı düzgün oynadık lakin oyun tertibi, adanmışlık ve birliktelik sayesinde onlara karşı âlâ oynadık. Beşiktaş’a karşı değil, Afrika ulusal ekibine karşı oynadık… Gambiyalı, Kongolu, Ganalı, Angolalı… Kulüpte yetişmiş 11 oyuncuyla bu türlü bir gruba karşı oynamak çok sıkıntı. İstanbul’da da birebir halde oynamaya çalışacağız, olumlu taraflarımız var lakin savunmada yaptığımız ve gol yememize neden olan bu yanılgıları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Kendi oyunumuzu oynamalı, rakibe kombinasyon oyunumuzla karşı koymalı ve istediğimiz sonuca ulaşabileceğimize inanmalıyız.”

“Taraftarlardan diğer bir ekibi oynarken kendi ekipleri kadar desteklemelerini istemek sıkıntı. Elbette takviyesi hissettik, tahminen biraz daha fazla hissetmek istedik ancak taraftarlara düzgün bir sonuçla karşılık verememiş olmamız üzücü. Güzel bir maçtı lakin sonuç o denli değildi… İkinci bir maç daha var, umarım güzel oynar, kazanır ve Konferans Ligi küme kademesi maçlarını oynamak üzere Bükreş’e döneriz.”

ABOUBAKAR’DAN TEPKİ!

Beşiktaş’ın Kamerunlu yıldızı Aboubakar, Dinamo Kiev’e attığı golün akabinde gol sevincini farklı bir formda yaşadı. Yıldız futbolcu, Ukrayna takımının hocası Lucescu’ya gerçek koşarak reaksiyonunu gösterdi.  Kamerunlu golcü, attığı golün akabinde birinci maçtan sonra Beşiktaş’a ‘Afrika Karması’ diyen Lucescu’ya yanlışsız koştu ve gol sevincini Rumen hocanın karşısında kutlayarak bu kelamlarına net bir reaksiyon gösterdi. Lucescu, Aboubakar’ın gol sevincini yaşadığı sırada neye uğradığını şaşırdı.  Aboubakar, gol sevincinin akabinde hakem tarafından sarı kartla cezalandırıldı. 

Share this content:

Yorum gönder