×

Berkan Kutlu, resmen Genoa’a transfer oldu! İşte Galatasaray’ın kazanacağı para…

Galatasaray’da transfer periyodu epeyce hareketli geçiyor. Sarı-Kırmızılı kadro değerli yıldızları takımına katarken birtakım futbolcularda gruptan ayrılıyor.

Galatasaraylı futbolcu Berkan Kutlu, İtalya Serie A takımı Genoa ile mukavele imzalamak için 09.35 uçağıyla İtalya’ya gitti.

25 yaşındaki orta saha bugün İtalya’da sıhhat denetiminden sonra resmi mukaveleyi imzaladı.

İtalya Serie A takımı Genoa yaklaşık 1 ay evvel Galatasaray’a 5 milyon Euro satın alma opsiyonuyla teklif yapmıştı. O devir teknik yönetici Okan Buruk müsaade vermediği için bu transfer gerçekleşmemişti.

2021 yılında Alanyaspor’dan 4 milyon Euro’ya transfer edilen Berkan Kutlu’nun Galatasaray’la 2026 yılına kadar mukavelesi bulunuyordu.

İlk döneminde Galatasaray formasıyla 48 maça çıkan Berkan Kutlu 3 asist yapmıştı. Geçen dönem Şampiyonlukta katkısı olan 25 yaşındaki oyuncu iki Fenerbahçe derbisinde 90 dakika alanda kalmış ve güzel performans göstermişti.

Geçen dönem 24 maçta mühlet alan Berkan 1 gol, 2 asist katkısı vermişti. Bu dönem da forma talihi bulan orta saha oyuncusu 8 müsabakada mühlet almıştı.

MALİYETİ BELİRLİ OLDU

Genoa, Berkan Kutlu transferi için Galatasaray’a 250 bin Euro kiralama bedeli ödeyecek. Zarurî satın alma opsiyonuyla ulusal orta sahayı takımına katan İtalyan grubu, 30 Haziran 2026’ya kadar Sarı Kırmızılı gruba taksitler halinde 5 milyon Euro ödeyecek.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

FANATİK’in duyurduğu transfer resmileşti. Galatasaray, Berkan’ın 2023-2024 dönemi için satın alma opsiyonlu süreksiz transferi konusunda Genoa ile muahede sağlandığını duyurdu. Galatasaray’dan yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

Profesyonel futbolcumuz Berkan İsmail Kutlu’nun 2023-2024 dönemi için satın alma opsiyonlu süreksiz transferi konusunda Genoa Cricket And Football Club S.P.A. ile mutabakata varılmıştır. Yapılan mutabakata nazaran Genoa Cricket And Football Club S.P.A., şirketimize 250.000 euro süreksiz transfer bedeli ödeyecektir. Futbolcunun satın alma opsiyon bedeli 5.000.000 eurodur.

Share this content:

Yorum gönder