×

Erhan Kuşkapan: 10 yıl daha şampiyonluklara ambargo koyarız

Ampute futbolundan 2017 yılına kadar haberinin olmadığını belirten 35 yaşındaki antrenör, “Ampute Ulusal Kadrosu, Avrupa şampiyonu olduktan sonra dikkatimi çekti. Kaleci antrenörlüğü yapan arkadaşım birgün bana, ‘Türk Hava Kuvvetleri’nin grubunda, istekli olarak kaleci antrenörlüğü yapar mısın?’ dedi. ‘Vatan için bir uzvunu kaybetmiş ağabeylerim ve kardeşlerim için seve seve yaparım’ dedim. Kaleci antrenörlüğü yaparken futbolculuk mesleğime de devam ediyordum. Harika Lig’de çok bedelli hocalarla çalıştım. Ampute Futbolu ile bu formda tanıştım. Osman Çakmak hocamla bir arada Avrupa ve dünya şampiyonluğu yaşadık. Olağan futbolda bu şampiyonlukları kazanmak çok güç. Ampute Ulusal Grubu çok düzgün oyunculara sahip. Profesyonel manada ligleri olan tek ülkeyiz. Futbolda İngiltere ne ise Ampute futbolunda da Türkiye o seviyede” diye konuştu.

“AMPUTE FUTBOLUNUN MADDİ MANADA DAYANAĞA MUHTAÇLIĞI VAR”

Ampute futbolunda sponsor dayanağının kıymetine değinen Kuşkapan, “Ampute futbolunun maddi manada dayanağa muhtaçlığı var. Ampute futbolu 40’lı yaşlara kadar oynanabiliyor. Dünya Şampiyonu olduğumuz vakit yaş ortalamamız 26’ydı. Bu yüzden bir 10 yıl daha şampiyonluklara ambargo koyarız” sözlerini kullandı.

“ANTRENÖRLERİN İŞİ FUTBOLCULARDAN DAHA ZOR”

Erhan Kuşkapan, ampute futbolundaki zorluklardan şu sözlerle anlattı:

“Antrenörlerin işi futbolculardan daha güç. Antrenör iseniz 24-25 bireyle uğraşmak zorundasınız. Futbolcu iseniz daha kişisel düşünebilirsiniz. Alttan yeni atletleri arayıp bulmamız gerekiyor. Çok fazla bulamıyorsunuz. Bu yüzden de ampute futboluna her manada takviye gerekiyor.”

“İŞİN ART PLANINDA ÇOK DAHA ŞİDDETLİ BİR SÜREÇ VAR”

Şampiyonlukların şiddetli gayretlerin akabinde geldiğini aktaran genç antrenör, “Arkadaşlarımız bir uğraş vererek bugünlere geldikleri için ruhsal açıdan güçlü karakterde beşerler. Bahis dünya şampiyonluğu olduğu vakit ister istemez bir gerilim oluyor. Psikologlarımız kadar malzemecilerimizin de fizyoterapistlerimizin de katkısı var. Dışarıdan bakınca şampiyonluk kolay üzere gözükebilir lakin işin art planında çok daha kuvvetli bir süreç var” diyerek kelamlarını tamamladı.

Share this content:

Yorum gönder